django Filer - en to nn translation catalogue (152 entries)

en: Advanced
nn: Avansert

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
nn: Element må vere vald for å utføre handlingar på dei. Ingen element vart endra.

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
nn[0]: %(total_count)s vald
nn[1]: Alle %(total_count)s vald

en: 0 of %(cnt)s selected
nn: 0 av %(cnt)s vald

en: No action selected.
nn: Ingen handling vald.

en: Successfully moved %(count)d files to clipboard.
nn: Flytta %(count)d filer til utklippstavla.

en: Move selected files to clipboard
nn: Flytt valde filer til utklippstavla

en: Successfully disabled permissions for %(count)d files.
nn: Fjerna løyve for %(count)d filer.

en: Successfully enabled permissions for %(count)d files.
nn: Satte løyve for %(count)d filer.

en: Enable permissions for selected files
nn: Sett løyve for valde filer

en: Disable permissions for selected files
nn: Fjern løyve for valde filer

en: Successfully deleted %(count)d files and/or folders.
nn: Sletta %(count)d filer og/eller mapper.

en: Cannot delete files and/or folders
nn: Kan ikkje slette filer og/eller mapper

en: Are you sure?
nn: Er du sikker?

en: Delete files and/or folders
nn: Slett filer og/eller mapper

en: Delete selected files and/or folders
nn: Slett valde filer og/eller mapper

en: Successfully moved %(count)d files and/or folders to folder '%(destination)s'.
nn: Flytta %(count)d filer og/eller mapper til mappa "%(destination)s".

en: Move files and/or folders
nn: Flytt filer og/eller mapper

en: Move selected files and/or folders
nn: Flytt valde filer og/eller mapper

en: Successfully renamed %(count)d files.
nn: Endra namn på %(count)d filer.

en: Rename files
nn: Endre namn på filer

en: Successfully copied %(count)d files and/or folders to folder '%(destination)s'.
nn: Kopierte %(count)d filer og/eller mapper til mappa "%(destination)s".

en: Copy files and/or folders
nn: Kopier filer og/eller mapper

en: Copy selected files and/or folders
nn: Kopier valde filer og/eller mapper

en: Successfully resized %(count)d images.
nn: Endra storleik på %(count)d bilete.

en: Resize images
nn: Endre storleik på bilete

en: Resize selected images
nn: Endre storleik på valde bilete

en: Suffix which will be appended to filenames of copied files.
nn: Ending som vert tilføyd filnamn på kopierte filer.

en: Suffix should be a valid, simple and lowercase filename part, like "%(valid)s".
nn: Ending bør vere ein gyldig, enkel del av filnamnet med små bokstavar, som "%(valid)s".

en: Unknown rename format value key "%(key)s".
nn: Ugyldig nykel "%(key)s" for endring av namn.

en: Invalid rename format: %(error)s.
nn: Ugyldig format for endring av namn: %(error)s

en: thumbnail option
nn: miniatyrbileteval

en: width
nn: breidd

en: height
nn: høgd

en: crop
nn: skjering

en: upscale
nn: oppskalering

en: Thumbnail option or resize parameters must be choosen.
nn: Miniatyrbileteval eller parametrar for endring av storleik må veljast.

en: Resize parameters must be choosen.
nn: Parametrar for endring av storleik må veljast.

en: Subject location
nn: Fokuseringsområde

en: Folder with this name already exists.
nn: Ein mappe med dette namnet eksisterer allereie.

en: default alt text
nn: standard alternativtekst

en: default caption
nn: standard undertekst

en: subject location
nn: fokuseringsområde

en: image
nn: bilete

en: images
nn: bilete

en: user
nn: brukar

en: files
nn: filer

en: clipboard
nn: utklippstavle

en: clipboards
nn: utklippstavler

en: file
nn: fil

en: clipboard item
nn: element på utklippstavle

en: clipboard items
nn: element på utklippstavle

en: folder
nn: mappe

en: file size
nn: filstorleik

en: has all mandatory data
nn: har alle påkravde data

en: original filename
nn: originalt filnamn

en: name
nn: namn

en: description
nn: beskriving

en: owner
nn: eigar

en: uploaded at
nn: lasta opp

en: modified at
nn: endra

en: Permissions disabled
nn: Løyve er deaktivert

en: created at
nn: oppretta

en: Folder
nn: Mappe

en: Folders
nn: Mapper

en: all items
nn: alle element

en: this item only
nn: berre dette elementet

en: this item and all children
nn: dette elementet og alle underliggjande nivå

en: group
nn: gruppe

en: everybody
nn: alle

en: can read
nn: kan lese

en: can edit
nn: kan redigere

en: can add children
nn: kan leggje til undernivå

en: folder permission
nn: løyve for mappe

en: folder permissions
nn: løyve for mappe

en: date taken
nn: dato biletet vert tatt

en: author
nn: opphavsperson

en: must always publish author credit
nn: må alltid publisere opphavsperson

en: must always publish copyright
nn: må alltid publisere opphavsrett

en: files with missing metadata
nn: filer med manglande metadata

en: root
nn: rot

en: Run the selected action
nn: Utfør den valde handlinga

en: Go
nn: Utfør

en: Click here to select the objects across all pages
nn: Klikk her for å velje objekt på tvers av alle sider

en: Select all %(total_count)s files and/or folders
nn: Vel alle %(total_count)s filer og/eller mapper

en: Clear selection
nn: Tøm utval

en: Go back to admin homepage
nn: Gå tilbake til administrasjonssida

en: Home
nn: Heim

en: Go back to Filer app
nn: Gå tilbake til Filer

en: Go back to root folder
nn: Gå tilbake til rotmappa

en: Go back to '%(folder_name)s' folder
nn: Gå tilbake til mappa "%(folder_name)s"

en: Deleting the selected files and/or folders would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
nn: Å slette dei valde filene og/eller mappene ville resultere i sletting av relaterte objekt, men din konto har ikkje løyve til å slette objekt av følgjande typer:

en: Deleting the selected files and/or folders would require deleting the following protected related objects:
nn: Å slette dei valde filene og/eller mappene ville kreve å slette følgjande beskytta relaterte objekt:

en: Are you sure you want to delete the selected files and/or folders? All of the following objects and their related items will be deleted:
nn: Er du sikker på at du vil slette dei valde filene og/eller mappene? Alle dei følgjande objekta og deira relaterte element vil verte sletta:

en: History
nn: Historie

en: View on site
nn: Se på nettstaden

en: Go back to
nn: Gå tilbake til

en: admin homepage
nn: administrasjonssida

en: Folder Icon
nn: Mappeikon

en: Your account doesn't have permissions to copy all of the selected files and/or folders.
nn: Din konto har ikkje løyve til å kopiere alle dei valde filene og/eller mappene.

en: There are no destination folders available.
nn: Det er ingen målmapper tilgjengelig.

en: There are no files and/or folders available to copy.
nn: Det er ingen filer og/eller mapper å kopiere.

en: The following files and/or folders will be copied to a destination folder (retaining their tree structure):
nn: Dei følgjande filene og/eller mappene vil verte kopiert til ein målmappe (mappestruktur vil behaldes):

en: Destination folder:
nn: Målmappe:

en: Copy
nn: Kopier

en: Your account doesn't have permissions to resize all of the selected images.
nn: Din konto har ikkje løyve til å endre storleik på alle valde bilete.

en: There are no images available to resize.
nn: Det er ingen bilete å endre storleik på.

en: The following images will be resized:
nn: Dei følgjande bileta vil få endra storleik:

en: Choose an existing thumbnail option or enter resize parameters:
nn: Vel eit eksisterande miniatyrbileteval eller skriv inn parametrar for endring av storleik:

en: Choose resize parameters:
nn: Vel parametrar for endring av storleik:

en: Warning: Images will be resized in-place and originals will be lost. Maybe first make a copy of them to retain the originals.
nn: Åtvaring: Bileta vil få sin storleik endra, og originalane vil gå tapt. Det kan være ønskjeleg å først gjere ein kopi for å behalde originalane.

en: Resize
nn: Endre storleik

en: Your account doesn't have permissions to move all of the selected files and/or folders.
nn: Din konto har ikke løyve til å flytte alle dei valde filene og/eller mappene.

en: There are no files and/or folders available to move.
nn: Det er ingen filer og/eller mapper å flytte.

en: The following files and/or folders will be moved to a destination folder (retaining their tree structure):
nn: Dei følgjande filene og/eller mappene vil verte flytta til ein målmappe (mappestruktur vil behaldes):

en: Move
nn: Flytt

en: Your account doesn't have permissions to rename all of the selected files.
nn: Din konto har ikkje løyve til å endre namn på alle dei valde filene.

en: There are no files available to rename.
nn: Det er ingen filer å endre namn på.

en: The following files will be renamed (they will stay in their folders and keep original filename, only displayed filename will be changed):
nn: Dei følgjande filene vil få endra namn (dei vil framleis vere på samme stad og behalde originalt filnamn, berre visningsnamn vil verte endra):

en: Rename
nn: Endre namn

en: Go back to the parent folder
nn: Gå tilbake til overordna nivå

en: Change current folder details
nn: Endre detaljar for gjeldande mappe

en: Change
nn: Endre

en: Search
nn: Søk

en: Delete
nn: Slett

en: Adds a new Folder
nn: Legg til ein ny mappe

en: New Folder
nn: Ny mappe

en: Name
nn: Namn

en: Owner
nn: Eigar

en: Change '%(item_label)s' folder details
nn: Endre detaljar for mappen "%(item_label)s"

en: Select this file
nn: Vel denne filen

en: Change '%(item_label)s' details
nn: Endre detaljar for "%(item_label)s"

en: Permissions
nn: Løyve

en: disabled
nn: deaktivert

en: enabled
nn: aktivert

en: Upload
nn: Last opp

en: previous
nn: førre

en: next
nn: neste

en: Add new
nn: Legg til ny

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
nn[0]: Ver venleg og rett feilen under
nn[1]: Ver venleg og rett feila under.

en: Save
nn: Lagre

en: Clipboard
nn: Utklippstavle

en: Paste all items here
nn: Lim inn alle element her

en: Move all clipboard files to
nn: Flytt alle filer på utklippstavla til

en: the clipboard is empty
nn: utklippstavla er tom

en: upload failed
nn: feil ved opplasting

en: found
nn: funne

en: and
nn: og

en: cancel search
nn: avbryt søk

en: Clear
nn: Tøm

en: no file selected
nn: ingen fil vald

en: Lookup
nn: Slå opp
