django Filer - en to nb translation catalogue (152 entries)

en: Advanced
nb: Avansert

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
nb: Du må velge noen elementer for å utføre handlinger på dem. Ingen elementer er endret.

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
nb[0]: %(total_count)s valgt
nb[1]: Alle %(total_count)s valgt

en: 0 of %(cnt)s selected
nb: 0 av %(cnt)s valgt

en: No action selected.
nb: Ingen handling valgt.

en: Successfully moved %(count)d files to clipboard.
nb: Flyttet %(count)d filer til utklippstavlen.

en: Move selected files to clipboard
nb: Flytt valgte filer til utklippstavlen

en: Successfully disabled permissions for %(count)d files.
nb: Fjernet tillatelser for %(count)d filer.

en: Successfully enabled permissions for %(count)d files.
nb: Satte tillatelser for %(count)d filer.

en: Enable permissions for selected files
nb: Sett tillatelser for valgte filer

en: Disable permissions for selected files
nb: Fjern tillatelser for valgte filer

en: Successfully deleted %(count)d files and/or folders.
nb: Slettet %(count)d filer og/eller mapper.

en: Cannot delete files and/or folders
nb: Kan ikke slette filer og/eller mapper

en: Are you sure?
nb: Er du sikker?

en: Delete files and/or folders
nb: Slett filer og/eller mapper

en: Delete selected files and/or folders
nb: Slett valgte filer og/eller mapper

en: Successfully moved %(count)d files and/or folders to folder '%(destination)s'.
nb: Flyttet %(count)d filer og/eller mapper til mappen "%(destination)s".

en: Move files and/or folders
nb: Flytt filer og/eller mapper

en: Move selected files and/or folders
nb: Flytt valgte filer og/eller mapper

en: Successfully renamed %(count)d files.
nb: Endret navn på %(count)d filer.

en: Rename files
nb: Endre navn på filer

en: Successfully copied %(count)d files and/or folders to folder '%(destination)s'.
nb: Kopierte %(count)d filer og/eller mapper til mappen "%(destination)s".

en: Copy files and/or folders
nb: Kopier filer og/eller mapper

en: Copy selected files and/or folders
nb: Kopier valgte filer og/eller mapper

en: Successfully resized %(count)d images.
nb: Endret størrelse på %(count)d bilder.

en: Resize images
nb: Endre størrelse på bilder

en: Resize selected images
nb: Endre størrelse på valgte bilder

en: Suffix which will be appended to filenames of copied files.
nb: Endelse som vil tilføyes filnavn på kopierte filer.

en: Suffix should be a valid, simple and lowercase filename part, like "%(valid)s".
nb: Endelse bør være en gyldig, enkel del av filnavnet med små bokstaver, som "%(valid)s".

en: Unknown rename format value key "%(key)s".
nb: Ugyldig nøkkel "%(key)s" for endring av navn.

en: Invalid rename format: %(error)s.
nb: Ugyldig format for endring av navn: %(error)s

en: thumbnail option
nb: miniatyrbildevalg

en: width
nb: bredde

en: height
nb: høyde

en: crop
nb: beskjæring

en: upscale
nb: oppskalering

en: Thumbnail option or resize parameters must be choosen.
nb: Miniatyrbildevalg eller parametre for endring av størrelse må velges.

en: Resize parameters must be choosen.
nb: Parametre for endring av størrelse må velges.

en: Subject location
nb: Fokuseringsområde

en: Folder with this name already exists.
nb: En mappe med dette navnet eksisterer allerede.

en: default alt text
nb: standard alternativtekst

en: default caption
nb: standard undertekst

en: subject location
nb: fokuseringsområde

en: image
nb: bilde

en: images
nb: bilder

en: user
nb: bruker

en: files
nb: filer

en: clipboard
nb: utklippstavle

en: clipboards
nb: utklippstavler

en: file
nb: fil

en: clipboard item
nb: element på utklippstavle

en: clipboard items
nb: elementer på utklippstavle

en: folder
nb: mappe

en: file size
nb: filstørrelse

en: has all mandatory data
nb: har alle påkrevde data

en: original filename
nb: originalt filnavn

en: name
nb: navn

en: description
nb: beskrivelse

en: owner
nb: eier

en: uploaded at
nb: lastet opp

en: modified at
nb: endret

en: Permissions disabled
nb: Tillatelser er deaktivert

en: created at
nb: opprettet

en: Folder
nb: Mappe

en: Folders
nb: Mapper

en: all items
nb: alle elementer

en: this item only
nb: kun dette elementet

en: this item and all children
nb: dette elementet og alle underliggende nivå

en: group
nb: gruppe

en: everybody
nb: alle

en: can read
nb: kan lese

en: can edit
nb: kan redigere

en: can add children
nb: kan legge til undernivåer

en: folder permission
nb: tillatelse for mappe

en: folder permissions
nb: tillatelser for mappe

en: date taken
nb: dato bildet ble tatt

en: author
nb: opphavsperson

en: must always publish author credit
nb: må alltid publisere opphavsperson

en: must always publish copyright
nb: må alltid publisere opphavsrett

en: files with missing metadata
nb: filer med manglende metadata

en: root
nb: rot

en: Run the selected action
nb: Utfør den valgte handlingen

en: Go
nb: Utfør

en: Click here to select the objects across all pages
nb: Klikk her for å velge objekter på tvers av alle sider

en: Select all %(total_count)s files and/or folders
nb: Velg alle %(total_count)s filer og/eller mapper

en: Clear selection
nb: Tøm utvalg

en: Go back to admin homepage
nb: Gå tilbake til administrasjonssiden

en: Home
nb: Hjem

en: Go back to Filer app
nb: Gå tilbake til Filer

en: Go back to root folder
nb: Gå tilbake til rotmappen

en: Go back to '%(folder_name)s' folder
nb: Gå tilbake til mappen "%(folder_name)s"

en: Deleting the selected files and/or folders would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
nb: Å slette de valgte filene og/eller mappene ville resultere i sletting av relaterte objekter, men din konto har ikke tillatelse til å slette objekter av følgende typer:

en: Deleting the selected files and/or folders would require deleting the following protected related objects:
nb: Å slette de valgte filene og/eller mappene ville kreve å slette følgende beskyttede relaterte objekter:

en: Are you sure you want to delete the selected files and/or folders? All of the following objects and their related items will be deleted:
nb: Er du sikker på at du vil slette de valgte filene og/eller mappene? Alle de følgende objektene og deres relaterte elementer vil bli slettet:

en: History
nb: Historie

en: View on site
nb: Se på nettstedet

en: Go back to
nb: Gå tilbake til

en: admin homepage
nb: administrasjonssiden

en: Folder Icon
nb: Mappeikon

en: Your account doesn't have permissions to copy all of the selected files and/or folders.
nb: Din konto har ikke tillatelse til å kopiere alle de valgte filene og/eller mappene.

en: There are no destination folders available.
nb: Det er ingen målmapper tilgjengelig.

en: There are no files and/or folders available to copy.
nb: Det er ingen filer og/eller mapper å kopiere.

en: The following files and/or folders will be copied to a destination folder (retaining their tree structure):
nb: De følgende filene og/eller mappene vil bli kopiert til en målmappe (mappestruktur vil beholdes):

en: Destination folder:
nb: Målmappe:

en: Copy
nb: Kopier

en: Your account doesn't have permissions to resize all of the selected images.
nb: Din konto har ikke tillatelse til å endre størrelse på alle valgte bilder.

en: There are no images available to resize.
nb: Det er ingen bilder å endre størrelse på.

en: The following images will be resized:
nb: De følgende bildene vil få endret størrelse:

en: Choose an existing thumbnail option or enter resize parameters:
nb: Velg et eksisterende miniatyrbildevalg eller skriv inn parametre for endring av størrelse:

en: Choose resize parameters:
nb: Velg parametre for endring av størrelse:

en: Warning: Images will be resized in-place and originals will be lost. Maybe first make a copy of them to retain the originals.
nb: Advarsel: Bilder vil få sin størrelse endret, og originalene vil gå tapt. Det kan være ønskelig å først gjøre en kopi for å beholde originalene.

en: Resize
nb: Endre størrelse

en: Your account doesn't have permissions to move all of the selected files and/or folders.
nb: Din konto har ikke tillatelse til å flytte alle de valgte filene og/eller mappene.

en: There are no files and/or folders available to move.
nb: Det er ingen filer og/eller mapper å flytte.

en: The following files and/or folders will be moved to a destination folder (retaining their tree structure):
nb: De følgende filene og/eller mappene vil bli flyttet til en målmappe (mappestruktur vil beholdes):

en: Move
nb: Flytt

en: Your account doesn't have permissions to rename all of the selected files.
nb: Din konto har ikke tillatelse til å endre navn på alle de valgte filene.

en: There are no files available to rename.
nb: Det er ingen filer å endre navn på.

en: The following files will be renamed (they will stay in their folders and keep original filename, only displayed filename will be changed):
nb: De følgende filene vil få endret navn (de vil forbli på samme sted og beholde originalt filnavn, bare visningsnavn vil endres):

en: Rename
nb: Endre navn

en: Go back to the parent folder
nb: Gå tilbake til overordnet nivå

en: Change current folder details
nb: Endre detaljer for gjeldende mappe

en: Change
nb: Endre

en: Search
nb: Søk

en: Delete
nb: Slett

en: Adds a new Folder
nb: Legger til en ny mappe

en: New Folder
nb: Ny mappe

en: Name
nb: Navn

en: Owner
nb: Eier

en: Change '%(item_label)s' folder details
nb: Endre detaljer for mappen "%(item_label)s"

en: Select this file
nb: Velg denne filen

en: Change '%(item_label)s' details
nb: Endre detaljer for "%(item_label)s"

en: Permissions
nb: Tillatelser

en: disabled
nb: deaktivert

en: enabled
nb: aktivert

en: Upload
nb: Last opp

en: previous
nb: forrige

en: next
nb: neste

en: Add new
nb: Legg til ny

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
nb[0]: Vennligst rett feilen under
nb[1]: Vennligst rett feilene under.

en: Save
nb: Lagre

en: Clipboard
nb: Utklippstavle

en: Paste all items here
nb: Lim inn alle elementer her

en: Move all clipboard files to
nb: Flytt alle filer på utklippstavlen til

en: the clipboard is empty
nb: utklippstavlen er tom

en: upload failed
nb: feil ved opplasting

en: found
nb: funnet

en: and
nb: og

en: cancel search
nb: avbryt søk

en: Clear
nb: Tøm

en: no file selected
nb: ingen fil valgt

en: Lookup
nb: Slå opp
