django Filer - en to ca translation catalogue (200 entries)

en: Advanced
ca: Avançat

en: canonical URL
ca: URL canònica

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
ca: Cal seleccionar els elements en ordre per tal de realitzar accions sobre ells. No s'ha modificat cap element.

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
ca[0]: %(total_count)s seleccionat
ca[1]: Tots %(total_count)s seleccionats

en: 0 of %(cnt)s selected
ca: 0 de %(cnt)s seleccionats

en: No action selected.
ca: No s'ha seleccionat cap acció.

en: Successfully moved %(count)d files to clipboard.
ca: S'han mogut %(count)d fitxers al portapapers.

en: Move selected files to clipboard
ca: Moure els fitxers seleccionats al portapapers.

en: Successfully disabled permissions for %(count)d files.
ca: S'han desactivat els permisos de %(count)d fitxers.

en: Successfully enabled permissions for %(count)d files.
ca: S'han activat els permisos de %(count)d fitxers.

en: Enable permissions for selected files
ca: Activar els permisos dels fitxers seleccionats

en: Disable permissions for selected files
ca: Desactivaer els permisos dels fitxers seleccionats

en: Successfully deleted %(count)d files and/or folders.
ca: S'han esborrat %(count)d fitxers i/o carpetes.

en: Cannot delete files and/or folders
ca: No es poden esborrar els fitxers i/o carpetes

en: Are you sure?
ca: Esteu segur?

en: Delete files and/or folders
ca: Esborrar fitxers i/o carpetes

en: Delete selected files and/or folders
ca: Esborrar els fitxers i/o carpetes seleccionats

en: Folders with names %s already exist at the selected destination
ca: Ja existeixen carpetes amb els noms %s a la destinació seleccionada

en: Successfully moved %(count)d files and/or folders to folder '%(destination)s'.
ca: S'han mogut %(count)d fitxers i/o carpetes a la carpeta '%(destination)s'

en: Move files and/or folders
ca: Moure fitxers i/o carpetes

en: Move selected files and/or folders
ca: Moure els fitxers i/o carpetes seleccionats

en: Successfully renamed %(count)d files.
ca: S'ha canviat el nom de %(count)d fitxers.

en: Rename files
ca: Canviar el nom a fitxers

en: Successfully copied %(count)d files and/or folders to folder '%(destination)s'.
ca: S'han copiat %(count)d fitxeres i/o carpetes a la carpeta '%(destination)s'.

en: Copy files and/or folders
ca: Copiar fitxers i/o carpetes

en: Copy selected files and/or folders
ca: Copiar els fitxers i/o carpetes seleccionats

en: Successfully resized %(count)d images.
ca: S'han redimensionat %(count)d imatges.

en: Resize images
ca: Redimensionar imatges

en: Resize selected images
ca: Redimensionar les imatges seleccionades

en: Suffix which will be appended to filenames of copied files.
ca: Sufix que serà afegit als noms de fitxer dels fitxers copiats

en: Suffix should be a valid, simple and lowercase filename part, like "%(valid)s".
ca: El sufix ha de ser una part de nom de fitxer vàlida, simple i en minúscules, com ara "%(valid)s".

en: Unknown rename format value key "%(key)s".
ca: Format de renombrat amb valor de clau "%(key)s" desconegut.

en: Invalid rename format: %(error)s.
ca: Format de renombrat no vàlid: %(error)s

en: thumbnail option
ca: opció de miniatures

en: width
ca: ample

en: height
ca: alçada

en: crop
ca: retallar

en: upscale
ca: ampliar

en: Thumbnail option or resize parameters must be choosen.
ca: Heu de triar una opció de miniatura o paràmetres de redimensionat.

en: Resize parameters must be choosen.
ca: Heu de triar paràmetres de redimensionat.

en: Subject location
ca: Lloc del subjecte.

en: Location of the main subject of the scene. Format: "x,y".
ca: Ubicació del subjecte principal de l'escena. Format: "x,y".

en: Invalid subject location format.
ca: Foirmat erroni de la ubicació del subjecte.

en: Subject location is outside of the image.
ca: La ubicació del subjecte està fora de la imatge.

en: Your input: "{subject_location}".
ca: La teva entrada: "{subject_location}".

en: Folder with this name already exists.
ca: Ja existeix una carpeta amb aquest nom.

en: Media library
ca: Biblioteca de medis.

en: default alt text
ca: text alternatiu per defecte

en: default caption
ca: títol per defecte

en: subject location
ca: lloc del subjecte

en: image
ca: imatge

en: images
ca: imatges

en: user
ca: usuari

en: files
ca: fitxers

en: clipboard
ca: portapapers

en: clipboards
ca: portapapers

en: file
ca: fitxer

en: clipboard item
ca: element del portapapers

en: clipboard items
ca: elements del portapapers

en: folder
ca: carpeta

en: file size
ca: tamany del fitxer

en: has all mandatory data
ca: té totes les dades obligatòries

en: original filename
ca: nom de fitxer original

en: name
ca: nom

en: description
ca: descripció

en: owner
ca: propietari

en: uploaded at
ca: pujat a

en: modified at
ca: modificat a

en: Permissions disabled
ca: Permisos desactivats

en: Disable any permission checking for this file. File will be publicly accessible to anyone.
ca: Desactiveu tots els permisos d'aquest fitxer. Aquest serà accessible de forma pública per a tothom.

en: created at
ca: creat a

en: Folder
ca: Carpeta

en: Folders
ca: Carpetes

en: all items
ca: tots els elements

en: this item only
ca: només aquest element

en: this item and all children
ca: aquest elements i els seus fills

en: allow
ca: permetre

en: deny
ca: denegar

en: type
ca: tipus

en: everybody
ca: tothom

en: can read
ca: pot llegir

en: can edit
ca: pot editar

en: can add children
ca: pot afegir fills

en: folder permission
ca: permís de carpeta

en: folder permissions
ca: permisos de carpeta

en: date taken
ca: data agafada

en: author
ca: autor

en: must always publish author credit
ca: cal publicar sempre crèdits d'autor

en: must always publish copyright
ca: cal publicar sempre els drets d'autor

en: width in pixel.
ca: ample en píxels.

en: height in pixel.
ca: alt en píxels

en: thumbnail options
ca: opcions de miniatura

en: Unsorted Uploads
ca: Pujades sense ordre

en: files with missing metadata
ca: fitxer als que els falten metadades

en: root
ca: arrel

en: Run the selected action
ca: Executar l'acció seleccionada

en: Go
ca: Anar

en: Click here to select the objects across all pages
ca: Cliqueu aquí per seleccionar els objectes a través de totes les pàgines

en: Select all %(total_count)s files and/or folders
ca: Seleccionar tots els %(total_count)s fitixers i/o carpetes

en: Clear selection
ca: Netejar la selecció

en: Go back to admin homepage
ca: Tornar a la pàgina principal d'administració

en: Home
ca: Inici

en: Go back to Filer app
ca: Tornar a l'aplicació Filer

en: Go back to root folder
ca: Tornar a la carpeta arrel

en: Go back to '%(folder_name)s' folder
ca: Tornar a la carpeta '%(folder_name)s'

en: Duplicates
ca: Duplicats

en: Deleting the selected files and/or folders would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
ca: Esborrar els fitxers seleccionats provocarà l'esborrar d'objectes relacionats, però el teu compte no té permisos per esborrar els següents tipus d'objectes:

en: Deleting the selected files and/or folders would require deleting the following protected related objects:
ca: Esborrer els fitxers i/o carpetes seleccionades provocarà l'esborrat dels següents objectes protegits relacionats:

en: Are you sure you want to delete the selected files and/or folders? All of the following objects and their related items will be deleted:
ca: Segur que voleu esborrar els fitxers i/o carpetes seleccionades? Els següents objectes i els seus elements relacionats seran esborrats:

en: No, take me back
ca: No, porta'm enrere.

en: Yes, I&#39;m sure
ca: Sí, estic segur

en: History
ca: Història

en: View on site
ca: Veure al lloc

en: Go back to
ca: Tornar a

en: admin homepage
ca: pàgina principal d'administració

en: Folder Icon
ca: Icona de la carpeta

en: Your account doesn't have permissions to copy all of the selected files and/or folders.
ca: Sense permisos per copiar tots els fitxers i/o carpetes seleccionats.

en: Take me back
ca: Porta'm enrere

en: There are no destination folders available.
ca: No hi ha carpetes de destí disponibles.

en: There are no files and/or folders available to copy.
ca: No hi ha fitxers i/o carpetes disponibles.

en: The following files and/or folders will be copied to a destination folder (retaining their tree structure):
ca: Els següents fitxers i/o carpetes seran copiats a una carpeta de destí (mantenint la seva estructura d'arbre):

en: Destination folder:
ca: Carpeta de destí:

en: Copy
ca: Copiar

en: It is not allowed to copy files into same folder
ca: No està permès copiar fitxers a la mateixa carpeta

en: Your account doesn't have permissions to resize all of the selected images.
ca: El vostre compte no té permisos per redimensionar totes les imatges seleccionades.

en: There are no images available to resize.
ca: No hi ha imatges disponibles per redimensionar.

en: The following images will be resized:
ca: Les següents imatges seran redimensionades:

en: Choose an existing thumbnail option or enter resize parameters:
ca: Trieu una opció de miniatura existent o especifiqueu paràmetres de redimensionat:

en: Choose resize parameters:
ca: Trieu els paràmetres de redimensionat:

en: Warning: Images will be resized in-place and originals will be lost. Maybe first make a copy of them to retain the originals.
ca: Avís: les imatges seran redimensionades al mateix lloc i les originals es perdran. Considereu realitzar abans una còpia d'aquestes per mantenir els originals.

en: Resize
ca: Redimensionar

en: Your account doesn't have permissions to move all of the selected files and/or folders.
ca: El vostre compte no té permisos per moure tots els fitxers i/o carpetes seleccionats.

en: There are no files and/or folders available to move.
ca: No hi ha fitxers i/o carpetes disponibles per moure.

en: The following files and/or folders will be moved to a destination folder (retaining their tree structure):
ca: Els següents fitxers i/o carpetes seran moguts a una carpeta de destí (mantenint la seva estructura d'arbre):

en: Move
ca: Moure

en: It is not allowed to move files into same folder
ca: No està permès moure fitxers a la mateixa carpeta

en: Your account doesn't have permissions to rename all of the selected files.
ca: El vostre compte no té permisos per canviar el nom de tots els fitxers seleccionats.

en: There are no files available to rename.
ca: No hi ha fitxers per canviar el nom disponibles.

en: The following files will be renamed (they will stay in their folders and keep original filename, only displayed filename will be changed):
ca: En canviarà el nom dels següents fitxers (seguiran estant a les seves carpetes i mantindran el seu nom de fitxers original, només serà modificat el nom que es mostrarà):

en: Rename
ca: Canviar el nom

en: Go back to the parent folder
ca: Tornar a la carpeta pare

en: Change current folder details
ca: Modificar els detalls de la carpeta actual

en: Change
ca: Modificar

en: Click here to run search for entered phrase
ca: Cliqueu aquí per cercar la frase introduïda

en: Search
ca: Cercar

en: Close
ca: Tancar

en: Limit
ca: Limitar

en: Check it to limit the search to current folder
ca: Marqueu per limitar la cercar a la carpeta actual

en: Limit the search to current folder
ca: Limitar la cerca a la carpeta actual

en: Delete
ca: Esborrar

en: Adds a new Folder
ca: Afegir una Carpeta nova

en: New Folder
ca: Carpeta nova

en: Upload Files
ca: Pujar Arxius

en: You have to select a folder first
ca: Cal que abans seleccioneu una carpeta

en: Name
ca: Nom

en: Owner
ca: Propietari

en: Size
ca: Mida

en: Action
ca: Acció

en: Change '%(item_label)s' folder details
ca: Modificar els detalls de la carpeta '%(item_label)s'

en: %(counter)s folder | %(counter)s folders
ca[0]: %(counter)s fitxer
ca[1]: %(counter)s fitxers

en: %(counter)s file | %(counter)s files
ca[0]: %(counter)s fitxer
ca[1]: %(counter)s fitxers

en: Change folder details
ca: Modifcar detalls de carpeta

en: Remove folder
ca: Esborrar carpeta

en: Select this file
ca: Seleccionar aquest fitxer

en: Change '%(item_label)s' details
ca: Modificar els detalls de '%(item_label)s'

en: Permissions
ca: Permisos

en: disabled
ca: desactivat

en: enabled
ca: activat

en: Remove file
ca: Esborrar fitxer

en: Drop files here or use the "Upload Files" button
ca: Deixeu anar fitxers aquí o utilitzeu el botó "Pujar Fitxers"

en: Drop your file to upload into:
ca: Deixeu anar el fitxer a pujar a:

en: Upload
ca: Pujar

en: cancel
ca: cancel·lar

en: Upload success!
ca: Pujada correcta!

en: Upload canceled!
ca: Pujada cancel·lada!

en: previous
ca: anterior

en: Page %(number)s of %(num_pages)s.
ca: Pàgina %(number)s de %(num_pages)s.

en: next
ca: següent

en: Select all %(total_count)s
ca: Seleccionar tots/es %(total_count)s

en: Add new
ca: Afegir nou

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
ca[0]: Corregiu el següent error.
ca[1]: Corregiu els següents errors.

en: Save
ca: Desar

en: Clipboard
ca: Portapapers

en: Paste all items here
ca: Enganxar aquí tots els elements

en: Move all clipboard files to
ca: Moure tots els fitxer del portapapers a

en: Empty Clipboard
ca: Buidar Porta-retalls

en: the clipboard is empty
ca: el portapapers és buït

en: upload failed
ca: ha fallat la pujada

en: Type
ca: Tipus

en: File-size
ca: MIda de fitxer

en: Modified
ca: Modificat

en: Created
ca: Creat

en: found
ca: trobat

en: and
ca: i

en: cancel search
ca: cancel·lar la cerca

en: Clear
ca: Netejar

en: or drop your file here
ca: o deixar anar aquí el fitxer

en: no file selected
ca: no s'ha seleccionat cap fitxer

en: Lookup
ca: Cercar

en: Choose File
ca: Escollir Fitxer
