django CMS - en to tr_TR translation catalogue (17 entries)

en: All
tr_TR: Hepsi

en: Copy permissions
tr_TR: Yetkileri kopyala

en: Title
tr_TR: Başlık

en: The default title
tr_TR: Öntanımlı başlık

en: Slug
tr_TR: Kısa ad

en: The part of the title that is used in the URL
tr_TR: Başlığın URL'de kullanılan kısmı

en: Menu Title
tr_TR: Menü Başlığı

en: Overwrite what is displayed in the menu
tr_TR: Görüntülenen menünün üzerine yaz

en: Page Title
tr_TR: Sayfa Başlığı

en: Overwrites what is displayed at the top of your browser or in bookmarks
tr_TR: Tarayıcınızın üst kısmında veya yer işaretlerinde görüntülenenlerin üzerine yazar

en: Description meta tag
tr_TR: Meta etiketi açıklaması

en: A description of the page used by search engines.
tr_TR: Arama motorları tarafından kullanılan sayfanın açıklaması.

en: Slug must not be empty.
tr_TR: Slug boş olmamalı

en: Page type
tr_TR: Sayfa Tipi

en: Page Types
tr_TR: Sayfa Tipleri

en: Application
tr_TR: Uygulama

en: Language
tr_TR: Dil
