django CMS - en to sv translation catalogue (407 entries)

en: All
sv: Alla

en: Copy permissions
sv: Kopieria rättigheter

en: Title
sv: Rubrik

en: The default title
sv: Sidans rubrik

en: Slug
sv: URL-rubrik

en: The part of the title that is used in the URL
sv: Den del av rubriken som används i webbadressen

en: Menu Title
sv: Menyrubrik

en: Overwrite what is displayed in the menu
sv: Ange för att visa annan text än sidans rubrik i menyn

en: Page Title
sv: Sidrubrik

en: Overwrites what is displayed at the top of your browser or in bookmarks
sv: Anger vad som visas i webbläsarens topp eller i bokmärken

en: Description meta tag
sv: Beskrivning metatagg

en: A description of the page used by search engines.
sv: En beskrivning av sidan som används av sökmotorer.

en: Slug must not be empty.
sv: URL-rubrik kan inte vara tom

en: Page type
sv: Sidtyp

en: Page Types
sv: Sidtyp

en: Application
sv: Applikation

en: Hook application to this page.
sv: Koppla applikation till denna sida.

en: Overwrite URL
sv: Ändra URL

en: Keep this field empty if standard path should be used.
sv: Lämna tomt om den vanliga sökvägen ska användas.

en: X Frame Options
sv: X Frame alternativ

en: Whether this page can be embedded in other pages or websites
sv: Om denna sida kan inbäddas i andra sidor eller sajter

en: Redirect
sv: Omdirigera

en: Redirects to this URL.
sv: Omdirigerar till denna URL

en: Start typing...
sv: Börja skriv ...

en: Application configurations
sv: Applikationskonfiguration

en: Language independent options
sv: Språkoberoende alternativ

en: Please set the %(language)s slug before editing its advanced settings.
sv: URL-rubrik för %(language)s måste sättas innan de avancerade inställningarna kan ändras.

en: A page with this reverse URL id exists already.
sv: En sida med detta URL-id finns redan.

en: An application instance using this configuration already exists.
sv: En instans av applikationen som använder denna konfiguration finns redan.

en: An application instance with this name already exists.
sv: En instans av applikationen med detta namn finns redan.

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: user
sv: användare

en: can_view
sv: kan_visa

en: Add
sv: Lägg till

en: Change
sv: Redigera

en: Delete
sv: Radera

en: Users can't create a page without permissions to change the created page. Edit permissions required.
sv: Anvädnare kan inte skapa en sida utan rättigheter att redigera sidan. Redigeringsrättighet behövs.

en: Users can't delete a page without permissions to change the page. Edit permissions required.
sv: Användare kan inte ta bort en sida utan att ha rättighet att redigera sidan. Redigeringsrättighet behövs.

en: Users can't set page permissions without permissions to change a page. Edit permissions required.
sv: Användare kan inte ändra rättigheter på sidor utan att ha rättighet att ändra rättigheter på sidan. Möjlighet att ändra rättigheter behövs.

en: Users can't delete page permissions without permissions to change a page. Edit permissions required.
sv: Användare kan inte ta bort rättigheter för en sida utan att ha rättighet att ändra sidor. Redigeringsrättighet behövs.

en: Users can't create page permissions without permissions to change the created permission. Edit permissions required.
sv: Användare kan inte lägga till rättigheter på sidor utan att ha rättighet att ändra rättigheter på sidan. Möjlighet att ändra rättigheter behövs.

en: Users can't delete page permissions without permissions to change permissions. Edit permissions required.
sv: Användare kan inte ta bort rättigheter för en sida utan att ha rättighet att ändra sidor. Möjlighet att ändra rättigheter behövs.

en: Invalid plugin type '%s'
sv: Fel typ av plugin '%s'

en: Language must be set to a supported language!
sv: Språket måste vara ett av de som stödjs

en: Parent plugin language must be same as language!
sv: Parent plugin språket måste vara på samma språk!

en: Parent plugin placeholder must be same as placeholder!
sv: Parent plugin platshållare måste vara samma som platshållare!

en: Advanced Settings
sv: Avancerade inställningar

en: Publishing dates
sv: Publiceringsdatum

en: Change Permissions
sv: Ändra rättigheter

en: Cannot delete %(name)s
sv: Kunde inte radera %(name)s

en: Are you sure?
sv: Är du säker?

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
sv: %(name)s objekt med primär nycket %(key)r existerar inte.

en: Database error
sv: Databaserror

en: Template not valid
sv: Ogiltig mall

en: The template was successfully changed
sv: Mall ändrad

en: Error! You don't have permissions to move this page. Please reload the page
sv: Fel: Du har inte rättighet att flytta denna sida. Var god ladda om sidan

en: You do not have permission to copy these plugins.
sv: Du har inte tillåtelse att kopiera dessa plugins

en: Error! You don't have permissions to copy this page.
sv: Fel! Du har inte rättighet att kopiera denna sida.

en: You do not have permission to revert this page.
sv: Du har inte rättighet att återställa denna sida

en: "%s" was reverted to the live version.
sv: "%s" har återställts till den publicerade versionen.

en: You do not have permission to publish this page
sv: Du har inte tillåtelse att publicera denna sida

en: Page not published! A parent page is not published yet.
sv: Sidan är inte publicerad! En överliggande sida är inte publicerad ännu.

en: The content was successfully published.
sv: Innehåll publicerat

en: There was a problem publishing your content
sv: Ett problem uppstod medans ditt innehåll publicerades

en: You do not have permission to unpublish this page
sv: Du har inte tillåtelse att avpublicera denna sida

en: This page was never published
sv: Denna sida har aldrig publicerats

en: The %(language)s page "%(page)s" was successfully unpublished
sv: Sidan %(page)s" på  %(language)s har avpublicerats

en: You do not have permission to delete this page
sv: Du har inte rättighet att ta bort denna sida

en: Title and plugins with language %(language)s was deleted
sv: Rubrik och plugins för språket %(language)s raderades

en: You don't have permissions to see page "%(title)s"
sv: Du har inte rättighet att se sidan "%(title)s"

en: You do not have permission to change this page's in_navigation status
sv: Du har inte tillåtelse att ändra denna sidas 'i navigation'-status

en: You do not have permission to edit this page
sv: Du har inte tillåtelse att redigera den här sidan

en: Add Page Copy
sv: Lägg till kopia av sidan

en: New sub page
sv: Ny undersida

en: New page
sv: Ny sida

en: View restriction
sv: Vy-restriktion

en: View restrictions
sv: Vy-restriktioner

en: Field %s not found
sv: Kunde inte hitta fältet %s

en: You do not have permission to edit this item
sv: Du har inte tillåtelse att ändra denna post

en: You do not have permission to add a plugin
sv: Du har inte rättighet att lägga till denna plugin

en: You do not have permission to copy this placeholder.
sv: Du har inte rättighet att kopiera denna placeholder

en: Plugin not found
sv: Plugin ej funnet

en: You do not have permission to edit this plugin
sv: Du har inte behörighet att redigera detta plugin-objekt

en: You have no permission to paste this plugin
sv: Du har inte behörighet att kopiera in detta plugin-objekt.

en: You have no permission to paste this placeholder
sv: Du har inte rättighet att kopiera in denna placeholder

en: You have no permission to move this plugin
sv: Du har inte behörighet att flytta detta plugin-objekt.

en: You have no permission to cut this plugin
sv: Du har inte behörighet att klippa ut detta plugin-objekt.

en: You do not have permission to delete this plugin
sv: Du har inte behörighet att ta bort detta plugin-objekt.

en: You do not have permission to clear this placeholder
sv: Du har inte rättighet att tömma denna placeholder

en: The placeholder "%(obj)s" was cleared successfully.
sv: Placeholder för "%(obj)s" rensades.

en: Page permissions
sv: Rättigheter för sida

en: User & Group permissions
sv: Användar- och grupprättigheter

en: Page permissions management
sv: Administrera rättigheter för sida

en: Create Alias
sv: Skapa alias

en: Create
sv: Skapa

en: Sites
sv: Siter

en: Admin Sites
sv: Adminsiter

en: User settings
sv: Användarinställningar

en: Clipboard...
sv: Urklipp...

en: Clear clipboard
sv: Rensa urklipp

en: Disable toolbar
sv: Inaktivera verktygsfält

en: Shortcuts...
sv: Genvägar...

en: Users
sv: Användare

en: Logout %s
sv: Logga ut %s

en: Logout
sv: Logga ut

en: Language
sv: Språk

en: Structure
sv: Struktur

en: Content
sv: Innehåll

en: Publish page changes
sv: Publicera ändringar på sida

en: Publish page now
sv: Publicera sida

en: Page settings
sv: Sidinställningar

en: Add Translation
sv: Lägg till översättning

en: Delete Translation
sv: Radera översättning

en: Copy all plugins
sv: Kopiera alla plugins

en: from %s
sv: från %s

en: Are you sure you want to copy all plugins from %s?
sv: Är du säker på att du vill kopiera alla plugin från %s?

en: Pages
sv: Sidor

en: Page
sv: Sida

en: Create Page
sv: Skapa Sida

en: New Page
sv: Ny sida

en: New Sub Page
sv: Ny undersida

en: Duplicate this Page
sv: Duplicera denna sidan

en: Edit this Page
sv: Redigera sida

en: Advanced settings
sv: Avancerade inställningar

en: Templates
sv: Mallar

en: Save as Page Type
sv: Spara som sidtyp

en: Permissions
sv: Rättigheter

en: Hide in navigation
sv: Göm i navigation

en: Display in navigation
sv: Visa i navigation

en: Unpublish page
sv: Avpublicera sida

en: Publish page
sv: Publicera sida

en: Are you sure you want to revert to live?
sv: Är du säker på att du vill återgå till live?

en: Revert to live
sv: Återgå till live

en: Delete page
sv: Radera sida

en: Create a new page next to the current page.
sv: Skapa en ny sida brevid denna sida

en: Create a page below the current page.
sv: Skapa en ny sida under denna sida.

en: Select a valid site
sv: Välj en giltig webbplats

en: Select a valid page
sv: Välj en giltig sida

en: Leave empty for automatic slug, or override as required.
sv: Lämna tom för en automatisk URL-rubrik eller skriv en egen.

en: language
sv: språk

en: plugin_name
sv: plugin_namn

en: creation date
sv: skapat datum

en: can edit
sv: kan redigera

en: can add
sv: kan lägga till

en: can delete
sv: kan ta bort

en: can change advanced settings
sv: kan ändra avancerade inställningar

en: can publish
sv: kan publicera

en: can change permissions
sv: kan ändra rättigheter

en: can move
sv: kan flytta

en: view restricted
sv: vyn är begränsad

en: can recover pages
sv: kan återskapa sidor

en: group
sv: grupp

en: sites
sv: sajter

en: created by
sv: skapad av

en: changed by
sv: ändrad av

en: publication date
sv: publiceringsdatum

en: publication end date
sv: slutdatum för publicering

en: in navigation
sv: i navigation

en: soft root
sv: rot

en: attached menu
sv: bifogad meny

en: template
sv: mall

en: login required
sv: login krävs

en: menu visibility
sv: menysynlighet

en: application
sv: applikation

en: application instance name
sv: namn på instans av applikation

en: site
sv: sajt

en: Grant on
sv: Tillåtelse gäller

en: page
sv: sida

en: for logged in users only
sv: endast för inloggade användare

en: for anonymous users only
sv: endast för anonyma användare

en: Inherit from parent page
sv: Ärv från förälder

en: Deny
sv: Neka

en: Only this website
sv: Bara denna webbsidan

en: Allow
sv: Tillåt

en: When the page should go live. Status must be "Published" for page to go live.
sv: När sidan ska gå live. Status måste vara "Publicerad" för att sidan ska gå live.

en: When to expire the page. Leave empty to never expire.
sv: När sidan ska utgå. Lämna blank för att inaktivera funktionen.

en: All ancestors will not be displayed in the navigation
sv: Alla ovanstående sidor kommer inte att visas i navigeringen

en: A unique identifier that is used with the page_url templatetag for linking to this page
sv: Ett unikt id som används med mallkommandot page_url för att länka till denna sida

en: The template used to render the content.
sv: Mallen som används för att visa innehållet.

en: limit when this page is visible in the menu
sv: begränsa när denna sida ska vara synlig i menyn

en: pages
sv: sidor

en: Empty
sv: Tomt

en: default
sv: standard

en: Current page
sv: Denna sida

en: Page children (immediate)
sv: Sidans undernivå

en: Page and children (immediate)
sv: Sida och närmaste undernivå

en: Page descendants
sv: Sidans undernivåer

en: Page and descendants
sv: Sida och undernivåer

en: on page level
sv: på sidnivå

en: frontend view restriction
sv: frontend-vy begränsning

en: Please select user or group.
sv: Ange användare eller grupp.

en: Users can't publish a page without permissions to change the page. Edit permissions required.
sv: Användare kan inte publicera en sida utan att ha rättighet att redigera sidan. Redigeringsrättighet behövs.

en: Users can't change page advanced settings without permissions to change the page. Edit permissions required.
sv: Användare kan inte ändra avancerade inställnignar på sidor utan att ha rättighet att ändra sidan. Redigeringsrättigheter behövs.

en: Users can't change page permissions without permissions to change the page. Edit permissions required.
sv: Användare kan inte ändra rättigheter på sidor utan att ha rättighet att redigera sidan. Redigeringsrättigheter behövs.

en: Users can't move a page without permissions to change the page. Edit permissions required.
sv: Användare kan inte flytta en sida utan att ha rättighet att redigera sidan. Redigeringsrättighet behövs.

en: can recover any deleted page
sv: kan återskapa alla sidor

en: If none selected, user haves granted permissions to all sites.
sv: Om ingen är vald har användaren rättigheter till alla sajter.

en: Page global permission
sv: Global rättighet för sidan

en: Pages global permissions
sv: Globala rättigheter för sidor

en: Page permission
sv: Sidrättighet

en: Add page permission requires also access to children, or descendants, otherwise added page can't be changed by its creator.
sv: Tillåtelse att lägga till sida kräver också tillgång till barn eller efterkommande annars kan inte tillagd sida redigeras av den som skapat den.

en: User (page)
sv: Användare (grupp)

en: Users (page)
sv: Användare (sida)

en: User group (page)
sv: Användare grupp (sida)

en: User groups (page)
sv: Användare grupper (sida)

en: slot
sv: plats

en: width
sv: bredd

en: <Empty>
sv: <Tomt>

en: The language for the admin interface and toolbar
sv: Språket för administrationsgränssnittet och verktygsfältet

en: user setting
sv: användarinställning

en: user settings
sv: användarinställningar

en: by template
sv: Efter mall

en: by code
sv: Efter kod

en: static placeholder name
sv: statiskt placeholder-namn

en: Descriptive name to identify this static placeholder. Not displayed to users.
sv: Beskrivande namn för att identifiera denna statiska placeholder. Visas inte för besökare.

en: placeholder code
sv: Placeholder-kod

en: To render the static placeholder in templates.
sv: För att rendera statiska placeholders i mall.

en: placeholder content
sv: innehåll för placeholder

en: static placeholder
sv: statiskt placeholder

en: static placeholders
sv: statiska placeholders

en: A static placeholder with the same site and code already exists
sv: En statisk placeholder med samam sajt och kod finns redan

en: title
sv: rubrik

en: overwrite the title (html title tag)
sv: ändra sidrubriken (title-taggen i html)

en: overwrite the title in the menu
sv: ändra rubriken i menyn

en: description
sv: beskrivning

en: The text displayed in search engines.
sv: Texten som visas i sökmotorer

en: Path
sv: Sökväg

en: redirect
sv: omdirigera

en: is published
sv: är publicerad

en: Advanced options
sv: Avancerade inställningar

en: Generic
sv: Generisk

en: There are no further settings for this plugin. Please press save.
sv: Det finns inga ytterligare inställningar för detta plugin. Klicka OK för att spara.

en: Save
sv: Spara

en: Log in to administration <a href="%(login_url)s">here</a>.
sv: Logga in på administrationssida <a href="%(login_url)s">här</a>.

en: Login url: %(login_url)s
sv: Inloggningsadress: %(login_url)s

en: Username:
sv: Användarnamn:

en: Password:
sv: Lösenord:

en: Change a page
sv: Ändra en sida

en: Home
sv: Hem

en: View on site
sv: Visa på sajt

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
sv[0]: Rätta till nedanstående fel.
sv[1]: Rätta till nedanstående fel.

en: All permissions
sv: Alla rättigheter

en: Loading...
sv: Laddar...

en: Save and continue editing
sv: Spara och fortsätt redigera

en: User
sv: Användare

en: Group
sv: Grupp

en: Can edit
sv: Kan redigera

en: Can add
sv: Kan lägga till

en: Can delete
sv: Kan ta bort

en: Can publish
sv: Kan publicera

en: Can change permissions
sv: Kan ändra rättigheter

en: Can move
sv: Kan flytta

en: Can view
sv: Kan visa

en: (current)
sv: (nuvarande)

en: Page doesn't inherit any permissions.
sv: Sidan ärver inga rättigheter

en: Edit model
sv: Redigera model

en: Save as new
sv: Spara som ny

en: Save and add another
sv: Spara och lägg till

en: Basic Settings
sv: Grundinställningar

en: Copy
sv: Kopiera

en: Cut
sv: Klipp

en: Paste
sv: Klistra in

en: is restricted
sv: är begränsad

en: last change by
sv: senast ändrad av

en: List of pages
sv: Lista över sidor

en: Search
sv: Sök

en: 
                                                    Restore deleted %(name)s
sv: 
                                                    Återställ borttagen %(name)s

en: 
                                    New %(name)s
sv: 
                                    Ny %(name)s

en: Main Navigation
sv: Huvudnavigation

en: Options
sv: Alternativ

en: Successfully moved
sv: Flytt genomförd

en: Changes within the tree might require a refresh.
sv: Ändringar i strukturen kan behöva en omladdning.

en: Error:
sv: Fel:

en: Are you sure you want to § this page?
sv: Är du säker på att du vill § denna sidan?

en: Reload
sv: Ladda om

en: New node
sv: Ny nod

en: nodes
sv: noder

en: View
sv: Vy

en: Menu
sv: Meny

en: Copy options
sv: Kopieringsalternativ

en: Choose copy options
sv: Välj kopieringsalternativ

en: Close
sv: Stäng

en: Published
sv: Publicerad

en: Changed
sv: Ändrad

en: Unpublished
sv: Opublicerad

en: In menu
sv: I menyn

en: Not in menu
sv: Ej i menyn

en: View page
sv: Visa sidan

en: Application: %(apphook)s
sv: Applikation: %(apphook)s

en: Preview this page in %(language)s
sv: Förhandsgranska denna sidan på %(language)s

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Publish
sv: Publicera

en: Unpublish
sv: Avpublicera

en: Configure
sv: Konfigurera

en: in menu
sv: i menyn

en: not in menu
sv: ej i menyn

en: Page settings (SHIFT click for advanced settings)
sv: Inställningar för sida (SHIFT-klicka för avancerade inställningar)

en: Clipboard
sv: Urklipp

en: Add plugin
sv: Lägg till plugin

en: Copy all
sv: Kopiera alla

en: Copy from
sv: Kopiera från

en: Empty all
sv: Töm alla

en: Filter plugins...
sv: Filtrera plugins...

en: This is a static placeholder
sv: Detta är en statisk placeholder

en: Expand all
sv: Expandera all

en: Collapse all
sv: Kollapsa alla

en: Edit
sv: Redigera

en: You cannot add plugins to this plugin.
sv: Du kan inte lägga till plugins i detta plugin

en: This plugin cannot be moved or edited outside of its parent
sv: Detta plugn kan inte flyttas eller redigeras utanför sitt förälder-plugin

en: Clipboard is empty.
sv: Urklippen är tom.

en: This plugin does not allow plugins of this type as nested plugins.
sv: Detta plugin tillåter inte andra plugins av denna typ som underplugins

en: This plugin cannot have nested plugins.
sv: Detta plugin kan inte ha underplugins.

en: Available plugins
sv: Tillgängliga plugins

en: Login
sv: Inloggning

en: Add plugin to
sv: Lägg till plugin till

en: More
sv: Mer

en: Cancel
sv: Avbryt

en: The following error occured:
sv: Följande fel inträffade:

en: Are you sure you want to delete this plugin?
sv: Är du säker på att du vill ta bort detta plugin?

en: Are you sure you want to publish this page?
sv: Är du säker på att du vill publicera denna sidan?

en: Plugin will be added here
sv: Plugins kommer att läggas till här

en: You have unsaved changes.
sv: Du har icke sparade ändringar

en: Are you sure you want to abandon these changes?
sv: Är du säker på att du vill överge dessa ändringar?

en: Shortcuts
sv: Genvägar

en: Bring up this help dialog
sv: Visa denna hjälp-dialog

en: Close/cancel
sv: Stäng/avbryt

en: Toggle structure mode
sv: Visa/dölj strukturläge

en: Open "Create" dialog
sv: Visa "Skapa"-dialog

en: Focus on Toolbar
sv: Fokusera på Verktygsfält

en: Focus on placeholders
sv: Fokusera på placeholders

en: Move to next/previous element
sv: Flytta till nästa/föregående element

en: Focus on plugins of placeholder
sv: Fokusera på plugins i placeholder

en: Edit plugin
sv: Redigera plugin

en: Expand/collapse
sv: Expandera/kollapsa

en: <strong>Login failed.</strong> Please check your credentials and try again.
sv: <strong>Inloggning misslyckades.</strong> Var vänlig kontrollera uppgifterna och försök igen.

en: This page has unpublished changes.
sv: Den här sidan har opublicerade ändringar.

en: Double-click to edit
sv: Dubbelklicka för att redigera

en: Tap to edit
sv: Klicka för att redigera

en: Click to go back
sv: Clika för att gå tillbaka

en: Click to go forward
sv: Klicka för att gå frammåt

en: Minimize
sv: Minimera

en: Maximize
sv: Maximera

en: Drop a plugin here
sv: Släpp ett plugin-objekt här

en: This page has no preview!
sv: Den här sidan har ingen förhandsvisning!

en: It is being redirected to:
sv: Denna vidarebefodras till:

en: Add your first page
sv: Skapa din första sida

en: Please log in
sv: Logga in

en: 
                        Welcome to django CMS version <strong>%(cms_version)s</strong>.
sv: 
                        Välkommen till django CMS version <strong>%(cms_version)s</strong>.

en: 
                            <a href="%(admin_add_page)s" class="js-welcome-add">Add the first page</a> to the system to continue.
sv: 
                            <a href="%(admin_add_page)s" class="js-welcome-add">Skapa en sida</a> i systemet för att fortsätta.

en: 
                            JavaScript seems to be disabled so please
                            <a href="%(admin_add_page)s" class="js-welcome-add">add a page</a> manually.
sv: 
                            JavaScript verkar vara avstängt, för att fortsätta måste du 
                            <a href="%(admin_add_page)s" class="js-welcome-add">skapa en sida</a> manuellt

en: Documentation
sv: Dokumentation

en: Welcome to django CMS
sv: Välkommen till django CMS

en: Add Another
sv: Lägg till en till

en: Back
sv: Tillbaka

en: Please choose an option from below to proceed to the next step.
sv: Välj ett alternativ från nedan för att gå vidare till nästa steg

en: Next
sv: Nästa

en: unpublished changes
sv: opublicerade ändringar

en: published
sv: publicera

en: unpublished parent
sv: opublicerad förälder

en: unpublished
sv: opublicerad

en: no content
sv: inget innehåll

en: Page not found on %(domain)s
sv: Sidan hittades inte på %(domain)s

en: A template tag couldn't find the page with lookup arguments `%(page_lookup)s
    `. The URL of the request was: http://%(host)s%(path)s
sv: En mall-tagg kunde inte hitta sidan med uppslags-argumenten `%(page_lookup)s
    `. Webbadressen för begäran var: http://%(host)s%(path)s

en: Two columns
sv: Två kolumner

en: Three columns
sv: Tre kolumner

en: username
sv: användarnamn

en: Required. 300 characters or fewer. Letters, numbers and @/./+/-/_ characters
sv: Obligatorisk. Max 300 tecken. Bokstäver, nummer och @/./+/-/_

en: Enter a valid username.
sv: Ange ett giltigt användarnamn

en: email address
sv: mailto

en: staff status
sv: Personal status

en: Designates whether the user can log into this admin site.
sv: Anger om en användare kan logga in på administrationsgränsnittet.

en: active
sv: aktiv

en: Designates whether this user should be treated as active. Unselect this instead of deleting accounts.
sv: Anger om en användare är aktiv. Avaktivera detta i ställer för att ta bort konton.

en: users
sv: användare

en: Title Extension
sv: Titeltillägg

en: Page Extension
sv: Sidtillägg

en: object ID
sv: objekt ID

en: Example1 App
sv: Exempel1 App

en: MultilingualExample1 App
sv: FlerspråkigExempel1 App

en: Example1
sv: Exmpel1

en: Examples
sv: Exempel

en: Extra Context
sv: Extra Innehåll

en: Articles
sv: Artiklar

en: Sample App
sv: Exempel-app

en: Sample App 2
sv: Exempel App 2

en: sample root page
sv: exempel-sida för root

en: sample settings page
sv: exempel-sida för inställningar

en: sample account page
sv: exempel-sida för konto

en: sample my profile page
sv: exempel-sida för min profil

en: Static Menu
sv: Statisk Meny

en: Static Menu2
sv: Statisk Meny2

en: Category
sv: Kategori

en: Categories
sv: Kategorier

en: Add Category
sv: Lägg till kategori

en: ^account/$
sv: ^konto/$

en: Change Category
sv: Ändra Kategori

en: Thanks for spending some quality time with the Web site today.
sv: Tack för att du har spenderat lite kvalitetstid med websajten idag.

en: Inherit the template of the nearest ancestor
sv: Ärv mall

en: UserSettings
sv: Användarinställningar

en: Add plugin to placeholder "%(placeholder_label)s"
sv: Lägg till plugins till placeholder "%(placeholder_label)s"

en: Add plugin to %(plugin_name)s
sv: Lägg till plugins till %(plugin_name)s

en: CMS - your user account was created.
sv: CMS - ditt användarkonto har skapats.

en: CMS - your user account was changed.
sv: CMS - ditt användarkonto har ändrats.

en: This placeholder already has the maximum number of plugins (%s).
sv: Denna platshållare har redan det maximala antalet plugins (%s).

en: This placeholder already has the maximum number (%(limit)s) of allowed %(plugin_name)s plugins.
sv: Denna placeholder har redan det maximalt tillåtna antalet (%(limit)s) %(plugin_name)s plugin-objekt.

en: Create a new %s instance.
sv: Skapa en ny %s instans.
