django CMS - en to nb translation catalogue (407 entries)

en: All
nb: Alle

en: Copy permissions
nb: Kopier rettigheter

en: Title
nb: Tittel

en: The default title
nb: Standardtittel

en: The part of the title that is used in the URL
nb: Delen av tittelen som brukes i adressen

en: Menu Title
nb: Menytittel

en: Overwrite what is displayed in the menu
nb: Overstyr hva som vises i menyen

en: Page Title
nb: Sidetittel

en: Overwrites what is displayed at the top of your browser or in bookmarks
nb: Overstyrer hva som vises på toppen av nettleseren din eller i bokmerker

en: Description meta tag
nb: Meta-tag beskrivelse

en: A description of the page used by search engines.
nb: En beskrivelse av siden som brukes av søkemotorer.

en: Slug must not be empty.
nb: Slug må ha innhold

en: Page type
nb: Sidetype

en: Page Types
nb: Sidetyper

en: Application
nb: Applikasjon

en: Hook application to this page.
nb: Koble applikasjon til denne siden

en: Overwrite URL
nb: Overstyr adresse

en: Keep this field empty if standard path should be used.
nb: La dette feltet være tomt hvis standardadresse skal brukes

en: X Frame Options
nb: X Frame alternativer

en: Whether this page can be embedded in other pages or websites
nb: Om denne siden kan innbygges i andre sider eller nettsteder

en: Redirect
nb: Videresend

en: Redirects to this URL.
nb: Videresendes til denne adressen

en: Start typing...
nb: Begynn å skrive...

en: Application configurations
nb: Applikasjonskonfigurasjoner

en: Language independent options
nb: Språkuavhengige alternativ

en: Please set the %(language)s slug before editing its advanced settings.
nb: Vennligst sett stien til 1 %(language)s før avanserte innstillinger redigeres.

en: A page with this reverse URL id exists already.
nb: En side med denne reversadresse id'en finnes allerede.

en: Invalid application config value
nb: Ugyldig konfigurasjonsverdi for applikasjonen

en: An application instance using this configuration already exists.
nb: En applikasjon som bruker denne konfigurasjonen finnes allerede.

en: An application instance with this name already exists.
nb: En applikasjon med dette navnet finnes allerede.

en: You can't move the home page inside another page
nb: Du kan ikke flytte hjemmesiden inne i en annen side

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

en: user
nb: bruker

en: can_view
nb: kan vise

en: Add
nb: Legg til

en: Change
nb: Endre

en: Delete
nb: Slett

en: Users can't create a page without permissions to change the created page. Edit permissions required.
nb: Brukere kan ikke opprette en side uten rettigheter til å redigere den opprettede siden. Rettigheter til å redigere er påkrevd.

en: Users can't delete a page without permissions to change the page. Edit permissions required.
nb: Brukere kan ikke slette en siden uten rettigheter til å redigere siden. Rettigheter til å redigere er påkrevd.

en: Users can't set page permissions without permissions to change a page. Edit permissions required.
nb: Brukere kan ikke sette siderettigheter uten rettigheter til å redigere en side. Rettigheter til å redigere er påkrevd.

en: Users can't delete page permissions without permissions to change a page. Edit permissions required.
nb: Brukere kan ikke slette side-rettigheter uten rettigheter til å endre en side. Rettigheter til å redigere er påkrevd.

en: Users can't create page permissions without permissions to change the created permission. Edit permissions required.
nb: Brukere kan ikke opprette side-rettigheter uten rettigheter til å redigere den opprettede rettigheten. Rettigheter til å redigere er påkrevd.

en: Users can't delete page permissions without permissions to change permissions. Edit permissions required.
nb: Brukere kan ikke slette side-rettigheter uten rettigheter til å endre rettigheter. Rettigheter til å redigere er påkrevd.

en: Invalid plugin type '%s'
nb: Ugyldig plugin type '%s'

en: Language must be set to a supported language!
nb: Språket må settes til et støttet språk!

en: Parent plugin language must be same as language!
nb: Språket til foreldre-plugin må være lik språk!

en: Parent plugin placeholder must be same as placeholder!
nb: Foreldre-programtillegg må være i samme plassholder!

en: Please create the %(language)s page translation before editing it's advanced settings.
nb: Vær vennlig å opprett %(language)s side-oversettelsen før avanserte innstillinger redigeres.

en: Advanced Settings
nb: Avanserte instillinger

en: Publishing dates
nb: Publiseringsdatoer

en: Change Permissions
nb: Endre rettigheter

en: Cannot delete %(name)s
nb: Kan ikke slette %(name)s

en: Are you sure?
nb: Er du sikker?

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
nb: Objekter %(name)s med primærnøkkel %(key)r finnes ikke.

en: Database error
nb: Databasefeil

en: Template not valid
nb: Ugyldig mal

en: The template was successfully changed
nb: Malen er endret

en: Error! You don't have permissions to move this page. Please reload the page
nb: Du har ikke rettigheter til å flytte denne siden. Vennligst last inn siden på nytt.

en: You do not have permission to copy these plugins.
nb: Du har ikke rettigheter til å kopiere disse programtilleggene.

en: Error! You don't have permissions to copy this page.
nb: Feil! Du har ikke rettigheter til å kopiere denne siden.

en: Error! The page you're pasting is not translated in any of the languages configured by the target site.
nb: Feil! Siden du limer inn er ikke oversatt til noen av språkene som er konfigurert på mottaker-nettstedet.

en: You do not have permission to revert this page.
nb: Du har ikke rettigheter til å revertere denne siden.

en: "%s" was reverted to the live version.
nb: "%s" ble tilbakestilt til live-versjonen.

en: You do not have permission to publish this page
nb: Du har ikke rettigheter til å publisere denne siden

en: Page not published! A parent page is not published yet.
nb: Side ikke publisert! En foreldreside er ikke publisert.

en: The content was successfully published.
nb: Publiseringen av innholdet var vellykket.

en: There was a problem publishing your content
nb: Det oppsto et problem under publisering av innholdet ditt

en: You do not have permission to unpublish this page
nb: Du har ikke rettigheter til å upublisere denne siden

en: This page was never published
nb: Denne siden var aldri publisert

en: The %(language)s page "%(page)s" was successfully unpublished
nb: Upubliseringen av %(language)ssiden "%(page)s" var vellykket

en: You do not have permission to delete this page
nb: Du har ikke rettigheter til å slette denne siden.

en: Title and plugins with language %(language)s was deleted
nb: Tittel og programtillegg med språk %(language)s ble slettet

en: You don't have permissions to see page "%(title)s"
nb: Du har ikke rettigheter til å se side "%(title)s"

en: You do not have permission to change this page's in_navigation status
nb: Du har ikke rettigheter til å endre denne sidens "i navigasjon" status

en: You do not have permission to edit this page
nb: Du har ikke rettigheter til å endre denne siden

en: Add Page Copy
nb: Legg til kopi av side

en: New sub page
nb: Ny underside

en: New page
nb: Ny side

en: The page is not eligible to be home.
nb: Denne siden kvalifiserer ikke til å være hjem.

en: View restriction
nb: Vis restriksjon

en: View restrictions
nb: Vis restriksjoner

en: Field %s not found
nb: Felt %s ikke funnet

en: You do not have permission to edit this item
nb: Du har ikke rettigheter til å endre dette elementet

en: You do not have permission to add a plugin
nb: Du har ikke rettigheter til å legge inn et programtillegg

en: You do not have permission to copy this placeholder.
nb: Du har ikke rettigheter til å kopiere denne plassholderen.

en: Plugin not found
nb: Programtillegg ikke funnet

en: You do not have permission to edit this plugin
nb: Du har ikke rettigheter til å redigere dette programtillegget

en: parent must be in the same placeholder
nb: forelder må være i samme plassholder

en: parent must be in the same language as plugin_language
nb: forelder må være i samme språk som plugin_language

en: You have no permission to paste this plugin
nb: Du mangler rettigheter til å lime inn dette programtillegget

en: You have no permission to paste this placeholder
nb: Du mangler rettigheter til å lime inn denne plassholderen

en: You have no permission to move this plugin
nb: Du har ikke rettigheter til å flytte dette programtillegget

en: You have no permission to cut this plugin
nb: Du mangler rettigheter til å klippe ut dette programtillegget.

en: You do not have permission to delete this plugin
nb: Du har ikke rettigheter til å slette dette programtillegget

en: The %(name)s plugin "%(obj)s" was deleted successfully.
nb: %(name)s-programtillegget "%(obj)s" ble slettet.

en: You do not have permission to clear this placeholder
nb: Du har ikke rettigheter til å tømme denne plassholderen

en: The placeholder "%(obj)s" was cleared successfully.
nb: Tømmingen av plassholderen "%(obj)s" var vellykket.

en: placeholder
nb: plassholder

en: Page permissions
nb: Siderettigheter

en: User & Group permissions
nb: Bruker og grupperettigheter

en: Page permissions management
nb: Kontroll av siderettigheter

en: Placeholder
nb: Plassholder

en: Create Alias
nb: Lag Alias

en: Create
nb: Opprett

en: Sites
nb: Nettsteder

en: Admin Sites
nb: Administrasjonssider

en: Administration
nb: Administrasjon

en: User settings
nb: Brukerinnstillinger

en: Clipboard...
nb: Utklippstavle...

en: Clear clipboard
nb: Tøm utklippstavlen

en: Shortcuts...
nb: Snarveier...

en: Users
nb: Brukere

en: Logout %s
nb: Logg ut %s

en: Logout
nb: Logg ut

en: Language
nb: Språk

en: Structure
nb: Struktur

en: Content
nb: Innhold

en: Publish page changes
nb: Publiser sideendringer

en: Publish page now
nb: Publiser side nå

en: Page settings
nb: Sideinnstillinger

en: Add Translation
nb: Legg til oversettelse

en: Delete Translation
nb: Slett oversettelse

en: Copy all plugins
nb: Kopier alle programtillegg

en: from %s
nb: fra %s

en: Are you sure you want to copy all plugins from %s?
nb: Er du sikker på at du ønsker å kopiere alle programtillegg fra %s?

en: Pages
nb: Sider

en: Page
nb: Side

en: Create Page
nb: Opprett side

en: New Page
nb: Ny Side

en: New Sub Page
nb: Ny Underside

en: Duplicate this Page
nb: Dupliser denne Siden

en: Edit this Page
nb: Rediger denne siden

en: Advanced settings
nb: Avanserte innstillinger

en: Templates
nb: Maler

en: Save as Page Type
nb: Lagre som Sidetype

en: Permissions
nb: Rettigheter

en: Hide in navigation
nb: Skjul i navigasjon

en: Display in navigation
nb: Vis i navigasjon

en: Unpublish page
nb: Skjul side

en: Publish page
nb: Publiser side

en: Are you sure you want to revert to live?
nb: Er du sikker på at du vil tilbakestille til live?

en: Revert to live
nb: Tilbakestill til live

en: Delete page
nb: Slett side

en: Create a new page next to the current page.
nb: Lag en ny side ved siden av nåværende side.

en: Create a page below the current page.
nb: Lag en side under nåværende side.

en: Select a valid site
nb: Velg et gyldig nettsted

en: Select a valid page
nb: Velg en gyldig side

en: Optional. If supplied, will be automatically added within a new text plugin.
nb: Valgfritt. Vil bli automatisk lagt til i en ny tekst-plugin hvis oppgitt.

en: Provide a title for the new page.
nb: Oppgi en tittel for den nye siden.

en: You don't have the permissions required to add a page.
nb: Du mangler rettigheter som er påkrevd for å legge til en side.

en: position
nb: posisjon

en: language
nb: språk

en: plugin_name
nb: programtillegg_navn

en: creation date
nb: opprettelsesdsato

en: can edit
nb: kan redigere

en: can add
nb: kan legge til

en: can delete
nb: kan slette

en: can change advanced settings
nb: kan endre avanserte instillinger

en: can publish
nb: kan publisere

en: can change permissions
nb: kan endre rettigheter

en: can move
nb: kan flytte

en: view restricted
nb: visningsrestriktert

en: can recover pages
nb: kan gjenopprette sider

en: group
nb: gruppe

en: sites
nb: nettsteder

en: created by
nb: opprettet av

en: changed by
nb: endret av

en: publication date
nb: publiseringsdate

en: publication end date
nb: slutt publiseringsdato

en: in navigation
nb: i navigasjon

en: attached menu
nb: tilknyttet meny

en: login required
nb: krever innlogging

en: menu visibility
nb: menyvisbarhet

en: application
nb: applikasjon

en: application instance name
nb: applikasjonsnavn

en: site
nb: nettsted

en: Grant on
nb: Godkjenn på

en: page
nb: side

en: for logged in users only
nb: kun for innloggede brukere

en: for anonymous users only
nb: kun for anonyme brukere

en: Inherit from parent page
nb: Arv fra foreldreside

en: Deny
nb: Nekt

en: Only this website
nb: Kun dette nettstedet

en: Allow
nb: Tillat

en: When the page should go live. Status must be "Published" for page to go live.
nb: Når sideb skal gjøres offentlig. Status må være "Publisert" for at siden skal vises.

en: When to expire the page. Leave empty to never expire.
nb: Når siden utløper. La stå tom for aldri.

en: All ancestors will not be displayed in the navigation
nb: Alle undernivå vil ikke vises i navigasjonen

en: A unique identifier that is used with the page_url templatetag for linking to this page
nb: En unik identifikator som brukes med page_url templatetag for lenking til denne siden

en: The template used to render the content.
nb: Template  brukt for å rendre innholdet.

en: limit when this page is visible in the menu
nb: begrens når denne siden er synlig i menyen

en: pages
nb: sider

en: Empty
nb: Tom

en: default
nb: standard

en: Current page
nb: Denne siden

en: Page children (immediate)
nb: Side og barn (like under)

en: Page and children (immediate)
nb: Side og barn (like under)

en: Page descendants
nb: Undernivå av side

en: Page and descendants
nb: Side og undernivå

en: on page level
nb: på sidenivå

en: frontend view restriction
nb: offentlig visningsrestriksjon

en: Please select user or group.
nb: Vennligst velg bruker eller gruppe.

en: can recover any deleted page
nb: kan gjenopprette hvilken som helst side

en: If none selected, user haves granted permissions to all sites.
nb: Hvis ingen er valgt har brukeren rettigheter til alle nettsteder.

en: Page global permission
nb: Globale siderettigheter

en: Pages global permissions
nb: Globale siderettigheter

en: Page permission
nb: Siderettighet

en: Add page permission requires also access to children, or descendants, otherwise added page can't be changed by its creator.
nb: Legg til side tillatelse krever også tilgang til barn eller undernivå, ellers kan ikke endres av den som opprettet den.

en: User (page)
nb: Bruker (side)

en: Users (page)
nb: Brukere (side)

en: User group (page)
nb: Brukergruppe (side)

en: User groups (page)
nb: Brukergrupper (side)

en: slot
nb: plass

en: width
nb: bredde

en: The language for the admin interface and toolbar
nb: Språket for admingrensesnittet og verktøylinjen

en: user setting
nb: brukerinnstilling

en: user settings
nb: brukerinnstillinger

en: static placeholder name
nb: statisk plassholdernavn

en: Descriptive name to identify this static placeholder. Not displayed to users.
nb: Beskrivende navn for å identifisere denne statiske plassholderen. Ikke vist til brukere.

en: placeholder code
nb: plassholderkode

en: To render the static placeholder in templates.
nb: For å gjengi den statiske plassholderen i maler.

en: placeholder content
nb: plassholderinnhold

en: static placeholder
nb: statisk plassholder

en: static placeholders
nb: statiske plassholdere

en: title
nb: tittel

en: overwrite the title (html title tag)
nb: overskriv tittelen (html tittle tag)

en: overwrite the title in the menu
nb: overskriv tittelen i menyen

en: description
nb: beskrivelse

en: The text displayed in search engines.
nb: Tekst vist i søkemotorer

en: Path
nb: Sti

en: has url overwrite
nb: har adresseoverskriving

en: redirect
nb: videresend

en: is published
nb: er poblisert

en: Advanced options
nb: Avanserte valg

en: Generic
nb: Generisk

en: There are no further settings for this plugin. Please press save.
nb: Det er ingen flere innstillinger for denne pluginen. Vennligst trykk lagre.

en: Save
nb: Lagre

en: Log in to administration <a href="%(login_url)s">here</a>.
nb: Logg inn til administreringen her <a href="%(login_url)s">here</a>.

en: Login url: %(login_url)s
nb: Innloggingsadresse: %(login_url)s

en: Username:
nb: Brukernavn

en: Password:
nb: Passord

en: Add a page
nb: Legg til en side

en: Change a page
nb: Endre en side

en: Home
nb: Hjem

en: View on site
nb: Vis på nettside

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
nb[0]: Vennligst rett opp feilen under
nb[1]: Vennligst rett opp feilene under

en: All permissions
nb: Anne rettigheter

en: Loading...
nb: Laster....

en: Save and continue editing
nb: Lagre of fortsett å redigere

en: User
nb: Bruker

en: Group
nb: Gruppe

en: Can edit
nb: Kan redigere

en: Can add
nb: Kan legge til

en: Can delete
nb: Kan slette

en: Can publish
nb: Kan publisere

en: Can change permissions
nb: Kan endre rettigheter

en: Can move
nb: Kan flytte

en: Can view
nb: Kan vise

en: (current)
nb: (aktiv)

en: Page doesn't inherit any permissions.
nb: Siden arver ingen rettigheter

en: Edit model
nb: Endre modell

en: Save as new
nb: Lagre som ny

en: Save and add another
nb: Lagre og legg til en til

en: Basic Settings
nb: Grunnleggende innstillinger

en: Copy
nb: Kopier

en: Cut
nb: Klipp

en: Paste
nb: Lim inn

en: is restricted
nb: er beskyttet

en: last change by
nb: siste endring av

en: List of pages
nb: Liste over sider

en: Search
nb: Søk

en: Page Tree
nb: Side-tre

en: Reset filter
nb: Nullstill filter

en: 
                                                    Restore deleted %(name)s
nb: 
    Gjenopprett slettet %(name)s

en: 
                                    New %(name)s
nb: 
    Ny %(name)s

en: Main Navigation
nb: Hovednavigasjon

en: Options
nb: Alternativer

en: Successfully moved
nb: Flytting vellykket

en: Changes within the tree might require a refresh.
nb: Endringer i treet kan kreve en oppdatering.

en: Error:
nb: Feil:

en: Are you sure you want to § this page?
nb: Er du sikker på at du vil § denne siden?

en: Reload
nb: Last inn på nytt

en: New node
nb: Ny node

en: nodes
nb: noder

en: View
nb: Vis

en: Menu
nb: Meny

en: 
                                <em>There is no %(object)s around yet.</em>
                                <br>
                                <a href="%(add_url)s" class="addlink">Add %(object)s</a> now.
nb: 
    <em>Det er ingen %(object)s rundt enda.</em><br><a href="%(add_url)s" class="addlink">Legg til %(object)s</a> nå.

en: Copy options
nb: Kopieringsalternativer

en: Choose copy options
nb: Velg kopieringsalternativer

en: Close
nb: Lukk

en: Published
nb: Publisert

en: Changed
nb: Endret

en: Unpublished
nb: Upublisert

en: In menu
nb: I meny

en: Not in menu
nb: Ikke i meny

en: View page
nb: Vis side

en: Softroot
nb: Myk topp

en: Application: %(apphook)s
nb: Applikasjon: %(apphook)s

en: Preview this page in %(language)s
nb: Forhåndsvis denne siden i %(language)s

en: Preview
nb: Forhåndsvis

en: Publish
nb: Publiser

en: Unpublish
nb: Upubliser

en: Configure
nb: Konfigurer

en: in menu
nb: i meny

en: not in menu
nb: ikke i meny

en: Clipboard
nb: Utklippstavle

en: Add plugin
nb: Ny plugin

en: Copy all
nb: Kopier alt

en: Copy from
nb: Kopier fra

en: Empty all
nb: Tøm alt

en: Filter plugins...
nb: Filtrer plugins...

en: This is a static placeholder
nb: Dette er en statisk plassholder

en: Expand all
nb: Utvid alle

en: Collapse all
nb: Kollaps alle

en: Edit
nb: Endre

en: You cannot add plugins to this plugin.
nb: Du kan ikke legge til plugins til denne plugin.

en: This plugin cannot be moved or edited outside of its parent
nb: Dette programtillegget kan ikke flyttes eller redigeres utenfor sin forelder

en: Clipboard is empty.
nb: Utklippstavlen er tom.

en: This plugin does not allow plugins of this type as nested plugins.
nb: Denne plugin tillater ikke plugin av denne type som under-plugin.

en: This plugin cannot have nested plugins.
nb: Denne plugin kan ikke ha under-plugin.

en: Highlight
nb: Fremhev

en: Available plugins
nb: Tilgjengelig plugins

en: View published
nb: Vis publisert

en: Login
nb: Logg inn

en: More
nb: Mer

en: Cancel
nb: Avbryt

en: The following error occured:
nb: Følgende feil oppsto:

en: Are you sure you want to delete this plugin?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne pluginen?

en: Are you sure you want to publish this page?
nb: Er du sikker på at du vil publisere denne siden?

en: Plugin will be added here
nb: Plugin vil bli opprettet her

en: You have unsaved changes.
nb: Du har endringer som ikke er lagret.

en: Loading
nb: Laster

en: Most used
nb: Mest brukt

en: Shortcuts
nb: Snarveier

en: Close/cancel
nb: Lukk/avbryt

en: Focus on Toolbar
nb: Fokus på verktøylinja

en: Focus on placeholders
nb: Fokus på plassholdere

en: Edit plugin
nb: Rediger programtillegg

en: <strong>Login failed.</strong> Please check your credentials and try again.
nb: <strong>Mislykket innlogging.</strong> Vennligst sjekk innloggingsdetaljer og prøv igjen.

en: This page has unpublished changes.
nb: Denne siden har upubliserte endringer.

en: Tap to edit
nb: Berør for å redigere

en: Click to go back
nb: Klikk for å gå tilbake

en: Click to go forward
nb: Klikk for å gå fremover

en: Minimize
nb: Minimer

en: Maximize
nb: Maksimer

en: Drop a plugin here
nb: Slipp en plugin her

en: This page has no preview!
nb: Denne siden har ingen forhåndsvisning!

en: Installation successful!
nb: Vellykket innstallasjon!

en: Add your first page
nb: Opprett din første side

en: Please log in
nb: Vennligst logg inn

en: 
                        Welcome to django CMS version <strong>%(cms_version)s</strong>.
nb: 
                        Velkommen til django CMS version <strong>%(cms_version)s</strong>.

en: 
                            <a href="%(admin_add_page)s" class="js-welcome-add">Add the first page</a> to the system to continue.
nb: 
                            <a href="%(admin_add_page)s" class="js-welcome-add">Opprett den første siden</a> i systemet for å fortsette.

en: 
                            JavaScript seems to be disabled so please
                            <a href="%(admin_add_page)s" class="js-welcome-add">add a page</a> manually.
nb: 
                            JavaScript ser ut til å være deaktivert. Vennligst
                            <a href="%(admin_add_page)s" class="js-welcome-add">legg til en side</a> manuelt.

en: Installation Notes
nb: Installasjonsnotis

en: Support
nb: Støtte

en: Documentation
nb: Dokumentasjon

en: Welcome to django CMS
nb: Velkommen til django CMS

en: Add Another
nb: Legg til en side til

en: Back
nb: Tilbake

en: Please choose an option from below to proceed to the next step.
nb: Vennligst velg fra alternativene nedenfor for å fortsette til neste steg.

en: Next
nb: Neste

en: unpublished changes
nb: Upubliserte endringer

en: published
nb: publisert

en: unpublished parent
nb: Upublisert forelder

en: unpublished
nb: Upublisert

en: no content
nb: manger innhold

en: Page not found on %(domain)s
nb: Side ikke funnet på %(domain)s

en: A template tag couldn't find the page with lookup arguments `%(page_lookup)s
    `. The URL of the request was: http://%(host)s%(path)s
nb: En maltag kunne ikke finne siden med søkeargumenter `%(page_lookup)s
    `. Adressen til forespørselen var: http://%(host)s%(path)s

en: Two columns
nb: To kolonner

en: Three columns
nb: Tre kolonner

en: username
nb: brukernavn

en: Required. 300 characters or fewer. Letters, numbers and @/./+/-/_ characters
nb: Påkrevd. 300 eller færre tegn. Bokstaver, tall og @/./+/-/_ tegn

en: Enter a valid username.
nb: Tast inn et gyldig brukernavn.

en: email address
nb: mail til

en: Designates whether the user can log into this admin site.
nb: Kan brukeren logge inn på dette admin-nettstedet?

en: active
nb: aktiv

en: Designates whether this user should be treated as active. Unselect this instead of deleting accounts.
nb: Skal denne brukeren betraktes som aktiv? Fjern denne haken i stedet for å slette kontoer.

en: users
nb: brukere

en: Example1
nb: Eksempel1

en: Examples
nb: Eksempler

en: Extra Context
nb: Ekstra innhold

en: Articles
nb: Artikler

en: Sample App
nb: Demonstrasjons-app

en: Sample App 2
nb: Demonstrasjons-app 2

en: Namespaced App
nb: Applikasjon med navneområde

en: Parent app
nb: Foreldreapp

en: Child app
nb: Underapp

en: sample root page
nb: demo-grunnside

en: sample settings page
nb: demo-innstillingsside

en: sample account page
nb: demo-kontoside

en: sample my profile page
nb: demo-profilside

en: Static Menu
nb: Statisk Meny

en: Static Menu2
nb: Statisk Meny2

en: Static Menu3
nb: Statisk Meny3

en: Static Menu4
nb: Statisk Meny4

en: Category
nb: Kategori

en: Categories
nb: Kategorier

en: Add Category
nb: Ny kategori

en: ^account/$
nb: ^konto/$

en: Change Category
nb: Endre Kategori

en: Inherit the template of the nearest ancestor
nb: Arv mal med nærmeste stamfar

en: UserSettings
nb: Brukerinstillinger

en: CMS - your user account was created.
nb: CMS - din brukerkonto ble opprettet.

en: CMS - your user account was changed.
nb: CMS - din brukerkonto ble endret

en: This placeholder already has the maximum number of plugins (%s).
nb: Denne plassholderen har allerede maksimalt antall programtillegg (%s).

en: This placeholder already has the maximum number (%(limit)s) of allowed %(plugin_name)s plugins.
nb: Denne plassholderen har allerede maksimalt antall (%(limit)s) av tillatte programtillegg %(plugin_name)s.

en: Create a new %s instance.
nb: Lag en ny %s instans.
