django CMS - en to eu translation catalogue (238 entries)

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
eu: Ez da existitzen %(key)r gakodun %(name)s objecturik.

en: (current)
eu: (unekoa)

en: (global)
eu: (globala)

en: <Empty>
eu: <Hutsik>

en: A description of the page used by search engines.
eu: Bilaketa motoreak batzutan erabiltzen dituzten gako-hitzak, komaz bereiztuta

en: A page with this reverse URL id exists already.
eu: ID berdina duen alderantzizko URL bat badago dagoeneko.

en: A template tag couldn't find the page with lookup arguments `%(page_lookup)s
    `. The URL of the request was: http://%(host)s%(path)s
eu: Template tag batek ezin du `%(page_lookup)s` parametroak dituen orririk aurkitu. 
    Eskaeraren URLa hau zen: http://%(host)s%(path)s

en: Add
eu: Gehitu

en: Add Another
eu: Beste bat gehitu

en: Add Category
eu: Kategoria gehitu

en: Add page permission requires also access to children, or descendants, otherwise added page can't be changed by its creator.
eu: Orriaren  baimena gehitzeko haurrentzako sarrera gehitzea beharrezkoa da, bestela sortzaileak ezingo du gehitutako orria aldatu.

en: Admin Sites
eu: Guneak kudeatu

en: Administration
eu: Kudeaketa

en: Advanced Settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: Advanced options
eu: Aukera aurreratuak

en: Advanced settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: All
eu: Guztiak

en: All ancestors will not be displayed in the navigation
eu: Arbaso guztiak ez dira nabigazioan bistaratuko

en: All permissions
eu: Baimen guztiak

en: Application
eu: Aplikazioa

en: Application: %(apphook)s
eu: Aplikazioa: %(apphook)s

en: Are you sure you want to delete this plugin?
eu: Ziur plugin hau ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure?
eu: Ziur al zaude?

en: Articles
eu: Artikuluak

en: Available plugins
eu: Plugin eskuragarriak

en: Basic Settings
eu: Oinarrizko ezarpenak

en: CMS - your user account was changed.
eu: CMS - zure erabiltzaile kontua aldatu da.

en: CMS - your user account was created.
eu: CMS - zure erabiltzaile kontua sortu da.

en: Can add
eu: Gehi dezake

en: Can change permissions
eu: Baimenak alda ditzake

en: Can delete
eu: Ezaba dezake

en: Can edit
eu: Edita dezake

en: Can move
eu: Mugi dezake

en: Can publish
eu: Argitara dezake

en: Can view
eu: Ikus dezake

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cannot delete %(name)s
eu: Ezin da %(name)s ezabatu

en: Categories
eu: Kategoriak

en: Category
eu: Kategoria

en: Change
eu: Aldatu

en: Change Category
eu: Kategoria aldatu

en: Change Permissions
eu: Baimenak aldatu

en: Change a page
eu: Orria aldatu

en: Choose copy options
eu: Aukeratu kopiatzeko aukerak

en: Close
eu: Ezabatu

en: Content
eu: Edukia

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Copy all
eu: Guztia kopiatu

en: Copy options
eu: Kopiatzeko aukerak

en: Copy permissions
eu: Kopiatzeko baimenak

en: Current page
eu: Uneko orria

en: Cut
eu: Ebaki

en: Database error
eu: Datu baseko akatsa

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete page
eu: ezabatzeko esk.

en: Display in navigation
eu: Nabigazioan ikusi

en: Double-click to edit
eu: Klik bikoitza editatzeko

en: Drop a plugin here
eu: Pluginen bat hona jaurti

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit this Page
eu: Orri hau editatu

en: Empty
eu: Hutsik

en: Empty all
eu: Guztia hustu

en: Error! You don't have permissions to move this page. Please reload the page
eu: Errorea! Ez duzu orri hau mugitzeko baimenik. Mesedez birkargatu orria

en: Example1 App
eu: Adibide1 aplikazioa

en: Extra Context
eu: Aparteko testuingurua

en: Generic
eu: Generikoa

en: Grant on
eu: Baimendu

en: Group
eu: Taldea

en: Hide in navigation
eu: Nabigazioan ezkutatu

en: Home
eu: Hasiera orria

en: Hook application to this page.
eu: Orri honetan aplikazioa estekatu.

en: If none selected, user haves granted permissions to all sites.
eu: Aukeratzen ez bada, erabiltzaileak baimen guztiak bermatuak izango ditu orri guztietan sartzeko

en: Keep this field empty if standard path should be used.
eu: Mantendu eremu hau hutsik bide arruntak erabiltzeko.

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Language must be set to a supported language!
eu: Hizkuntza hori ez dago onartuta!

en: List of pages
eu: Orri zerrenda

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: Log in to administration <a href="%(login_url)s">here</a>.
eu: Kudeaketa gunean saioa hasi <a href="%(login_url)s">hemen</a>.

en: Login
eu: Saio-hasiera

en: Login url: %(login_url)s
eu: Saioa hasteko esteka: %(login_url)s

en: Logout
eu: Irten

en: Menu Title
eu: Menuko izenburua

en: MultilingualExample1 App
eu: HizkuntzaAnitzekoa1 Aplikazioa

en: Namespaced App
eu: Izen-eremu propioa "namespace" duen aplikazioa

en: Overwrite URL
eu: URLa gainidatzi

en: Overwrite what is displayed in the menu
eu: Menuan ikusiko dena gainidatzi

en: Overwrites what is displayed at the top of your browser or in bookmarks
eu: Nabigatzailearen goikaldean edo bookmarketan ikusiko dena gainidatzi

en: Page
eu: Orria

en: Page Title
eu: Orriaren izenburua

en: Page and children (immediate)
eu: Orria eta semeak (semeak bakarrik)

en: Page and descendants
eu: Orria eta oinordekoak

en: Page children (immediate)
eu: Orri semeak (semeak bakarrik)

en: Page descendants
eu: Orriaren oinordekoak

en: Page doesn't inherit any permissions.
eu: Orriak ez dauka heredatutako baimenik.

en: Page global permission
eu: Orrien baimen globala

en: Page not found on %(domain)s
eu: Orria ez da %(domain)s-en topatu

en: Page permission
eu: Orri baimena

en: Page permissions
eu: Orri baimenak

en: Page permissions management
eu: Orriaren baimenen kudeaketa

en: Page settings
eu: Orri ezarpenak

en: Pages
eu: Orriak

en: Pages global permissions
eu: Orrien baimen globalak

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Path
eu: Bidea

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Placeholder
eu: Biltegia

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
eu[0]: Arren beheko errorea.
eu[1]: Arren beheko erroreak.

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Publish
eu: Argitaratu

en: Publish page now
eu: Orria orain argitaratu

en: Publishing dates
eu: Argitarapen datak

en: Redirect
eu: Berbideratu

en: Redirects to this URL.
eu: URL honetara berbideratu.

en: Sample App
eu: Ereduzko aplikazioa

en: Sample App 2
eu: Ereduzko aplikazioa 2

en: Save
eu: Gorde

en: Save and add another
eu: Gorde eta berria gehitu

en: Save and continue editing
eu: Gorde eta aldatzen jarraitu

en: Save as new
eu: Gorde berri gisa

en: Search
eu: Bilatu

en: Select a valid page
eu: Hautatu baliozko orria

en: Select a valid site
eu: Hautatu baliozko gunea

en: Sites
eu: Guneak

en: Static Menu
eu: Menu estatikoa

en: Static Menu2
eu: Menu estatikoa2

en: Structure
eu: Egitura

en: Successfully moved
eu: Lekuz ongi aldatu da.

en: Template not valid
eu: Txantiloia ez da egokia

en: Templates
eu: Txantiloiak

en: The %(name)s plugin "%(obj)s" was deleted successfully.
eu: "%(obj)s" %(name)s plugina ongi ezabatu da.

en: The content was successfully published.
eu: Edukia ongi argitaratu da.

en: The default title
eu: Titulu lehenetsia

en: The following error occured:
eu: Ondoko errorea gertatu da:

en: The part of the title that is used in the URL
eu: URLetan erabiltzen den izenburuaren zatia

en: The placeholder "%(obj)s" was cleared successfully.
eu: "%(obj)s" biltegia ongi hustu da.

en: The template used to render the content.
eu: edukia ikusteko erabiliko den txantiloia

en: The template was successfully changed
eu: Txantiloia ondo aldatu da

en: The text displayed in search engines.
eu: Bilaketa motorretan bistaratzen den testua.

en: There was a problem publishing your content
eu: Errorea egon da zure edukia argitaratzean

en: This page has unpublished changes.
eu: Orri honek argitaratu gabeko aldaketak ditu.

en: This placeholder already has the maximum number (%(limit)s) of allowed %(plugin_name)s plugins.
eu: Biltegi honek iada gehienezko %(plugin_name)s plugin kopurua dauka iada (%(limit)s).

en: This placeholder already has the maximum number of plugins (%s).
eu: Biltegi honek gehienezko plugin kopurua dauka iada (%s).

en: Title
eu: Izenburua

en: Title and plugins with language %(language)s was deleted
eu: %(language)s hizkuntzako izenburu eta pluginak ezabatu dira

en: Unpublish
eu: Ez-argitaratu

en: User
eu: Erabiltzailea

en: User & Group permissions
eu: Erabiltzaile eta talde baimenak

en: User (page)
eu: Erabiltzailea (orria)

en: User group (page)
eu: Erabiltzaile taldea (orria)

en: User groups (page)
eu: Erabiltzaile taldeak (orria)

en: User settings
eu: Erabiltzaile ezarpenak

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Users (page)
eu: Erabiltzaileak (orria)

en: View on site
eu: Gunean ikusi

en: View restriction
eu: Murriztapena ikusi

en: View restrictions
eu: Murriztapenak ikusi

en: When the page should go live. Status must be "Published" for page to go live.
eu: Orria noiz agertuko den. Egoera "Argitaratuta" izan behar du orria webgunean agertzeko.

en: When to expire the page. Leave empty to never expire.
eu: Orria noiz desagertuko den. Hutsik utzi inoiz ez desagertzeko.

en: You do not have permission to add a plugin
eu: Ez duzu pluginak gehitzeko baimenik

en: You do not have permission to change this page's in_navigation status
eu: Ez duzu orri honen nabigazio egoera aldatzeko baimenik

en: You do not have permission to clear this placeholder
eu: Ez duzu biltegi hau husteko baimenik.

en: You do not have permission to copy these plugins.
eu: Ez duzu plugin hauek kopiatzeko baimenik.

en: You do not have permission to delete this plugin
eu: Ez duzu plugin hau ezabatzeko baimenik

en: You do not have permission to edit this item
eu: Ez duzu elementu hau editatzeko baimenik

en: You do not have permission to edit this page
eu: Ez duzu orri hau editatzeko baimenik

en: You do not have permission to edit this plugin
eu: Ez duzu plugin hau editatzeko baimenik

en: You do not have permission to publish this page
eu: Ez duzu orri hau argitaratzeko baimenik

en: You do not have permission to unpublish this page
eu: Ez duzu orri hau ez-argitaratzeko baimenik

en: You have no permission to move this plugin
eu: Ez duzu plugin hau mugitzeko baimenik

en: application
eu: aplikazioa

en: attached menu
eu: erantsitako menua

en: by code
eu: kodearengatik

en: by template
eu: txantiloiarengatik

en: can add
eu: gehi dezake

en: can change advanced settings
eu: ezarpen aurreratuak aldatu ditzake

en: can change permissions
eu: baimenak alda ditzake

en: can delete
eu: ezaba dezake

en: can edit
eu: editatu dezake

en: can move
eu: mugitu dezake

en: can publish
eu: Argitaratu dezake

en: can recover any deleted page
eu: ezabatutako edozein orri berrezkuratu dezake

en: can recover pages
eu: orriak berreskuratu ditzake

en: can_view
eu: Ikusi dezake

en: changed by
eu: nork aldatua

en: created by
eu: -k sortua

en: creation date
eu: sorrera data

en: creation_method
eu: sortze_metodoa

en: default
eu: lehenetsia

en: description
eu: deskribapena

en: email address
eu: eposta helbidea

en: for anonymous users only
eu: erabiltzaile anonimoentzat bakarrik

en: for logged in users only
eu: saioa hasi duten erabiltzaileentzat bakarrik

en: frontend view restriction
eu: frontend-aren ikuspegiaren murrizketa

en: group
eu: taldea

en: in menu
eu: menuan

en: in navigation
eu: nabigazioan

en: is published
eu: argitaratuta dago

en: is restricted
eu: mugatuta

en: language
eu: hizkuntza

en: limit when this page is visible in the menu
eu: orri hau menuan noiz ikusi ahalko den mugatzen du

en: login required
eu: Saio-hasiera beharrezkoa

en: menu visibility
eu: menu ikusgarritasuna

en: no content
eu: edukirik ez

en: object ID
eu: objetuaren IDa

en: on page level
eu: orri mailan

en: overwrite the title (html title tag)
eu: izenburua gainidatzi (html title etiketa)

en: overwrite the title in the menu
eu: menuan izenburua gainidatzi

en: page
eu: orria

en: pages
eu: orriak

en: placeholder
eu: biltegia

en: placeholder code
eu: biltegi kodea

en: placeholder content
eu: biltegi edukia

en: position
eu: kokapena

en: publication date
eu: argitalpen data

en: publication end date
eu: argitalpen bukaera data

en: published
eu: argitaratuta

en: redirect
eu: berbideratu

en: sample account page
eu: ereduzko kontu orria

en: sample my profile page
eu: ereduzko profil orria

en: sample root page
eu: ereduzko orri erroa

en: sample settings page
eu: ereduzko ezarpenen orria

en: site
eu: gunea

en: sites
eu: guneak

en: slot
eu: tartea

en: soft root
eu: erro leuna

en: static placeholder
eu: biltegi estatikoa

en: static placeholder name
eu: biltegi estatikoaren izena

en: static placeholders
eu: biltegi estatikoak

en: template
eu: txantiloia

en: title
eu: izenburua

en: unpublished
eu: argitaratu gabe

en: unpublished changes
eu: argitaratu gabeko aldaketak

en: user
eu: erabiltzailea

en: user setting
eu: erabiltzaile ezarpena

en: user settings
eu: erabiltzaile ezarpenak

en: view restricted
eu: Ikusgarritasun mugatua

en: width
eu: zabalera
