django CMS - en to bg translation catalogue (226 entries)

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
bg: %(name)s обект с основен ключ %(key)r не съществува.

en: (current)
bg: (текущо)

en: (global)
bg: (глобално)

en: <Empty>
bg: <Празно>

en: A description of the page used by search engines.
bg: Списък с думи, разделени със запетая, който понякога използват търсачките.

en: A page with this reverse URL id exists already.
bg: Страница с този обратен URL адрес вече съществува.

en: A template tag couldn't find the page with lookup arguments `%(page_lookup)s
    `. The URL of the request was: http://%(host)s%(path)s
bg: Не може да бъде намерена страница при търсене с `%(page_lookup)s` . URL адресът на заявката е бил: http://%(host)s%(path)s

en: A unique identifier that is used with the page_url templatetag for linking to this page
bg: Уникален идентификатор, използван с page_url етикета на темплейта за създаване на връзка до тази страница.

en: Add
bg: Добави

en: Add Another
bg: Добави друг

en: Add Category
bg: Добави категория

en: Add page permission requires also access to children, or descendants, otherwise added page can't be changed by its creator.
bg: Правата за създаване на страница изискват достъп и до подстраниците. В противен случай добавената страница не може да бъде променяна от своя автор.

en: Administration
bg: Администрация на сайта

en: Advanced Settings
bg: Разширени настройки

en: Advanced options
bg: Разширени опции

en: Advanced settings
bg: Разширени настройки

en: All
bg: Всички

en: All ancestors will not be displayed in the navigation
bg: Всички прародители няма да бъдат показвани в навигацията

en: All permissions
bg: Всички права

en: Allow
bg: Разреши

en: An application instance using this configuration already exists.
bg: Инстанция на приложението използваща тази конфигурация вече съществува

en: An application instance with this name already exists.
bg: Друга инстанция на това приложение с това има вече съществува.

en: Application
bg: Приложение

en: Application configurations
bg: Конфигурации на приложението

en: Application: %(apphook)s
bg: Приложение: %(apphook)s

en: Are you sure you want to delete this plugin?
bg: Наистина ли искате да изтриете тази добавка?

en: Are you sure?
bg: Сигурни ли сте?

en: Articles
bg: статии

en: Available plugins
bg: Достъпни добавки

en: Basic Settings
bg: Основни настройки

en: CMS - your user account was changed.
bg: CMS — Вашият потребителски профил беше променен.

en: CMS - your user account was created.
bg: CMS — Вашият потребителски профил беше създаден.

en: Can add
bg: Може да добавя

en: Can change permissions
bg: Може да променя правата

en: Can delete
bg: Може да трие

en: Can edit
bg: Може да редактира

en: Can move
bg: Може да мести

en: Can publish
bg: Може да публикува

en: Can view
bg: Може да разглежда

en: Cancel
bg: Отказ

en: Categories
bg: Категории

en: Change
bg: Промени

en: Change Category
bg: Промени категория

en: Change Permissions
bg: Промени правата

en: Change a page
bg: Редактиране на страница

en: Choose copy options
bg: Изберете опции за копиране

en: Close
bg: Затвори

en: Content
bg: Съдържание

en: Copy
bg: Копирай

en: Copy options
bg: Опции за копиране

en: Copy permissions
bg: Копирай права

en: Current page
bg: Текуща страница

en: Cut
bg: Отрежи

en: Database error
bg: Грешка в базата данни

en: Delete
bg: Изтрий

en: Delete page
bg: искане за изтриване

en: Deny
bg: Забрани

en: Display in navigation
bg: в навигацията

en: Duplicate this Page
bg: Дублирай тази страница

en: Edit
bg: редактирай

en: Edit this Page
bg: редактирай тази страница

en: Empty
bg: Празно

en: Enter a valid username.
bg: Въведи валидно потребителско име

en: Error! You don't have permissions to move this page. Please reload the page
bg: Грешка! Нямате права за да преместите тази страница. Моля презаредете страницата.

en: Extra Context
bg: Допълнителен контекст

en: Generic
bg: Общ

en: Grant on
bg: Дай права

en: Group
bg: Група

en: Hide in navigation
bg: Скрий от навигацията

en: Home
bg: Начало

en: Hook application to this page.
bg: Прикачи приложение на тази страница.

en: If none selected, user haves granted permissions to all sites.
bg: Ако няма избрани, потребителят има достъп до всички сайтове.

en: Inherit from parent page
bg: Наследи от родителската страница

en: Inherit the template of the nearest ancestor
bg: Наследи шаблона от най-близката главна страница

en: Keep this field empty if standard path should be used.
bg: Оставете това поле празно, ако трябва да бъде използван стандартен път.

en: Language
bg: Език

en: Language independent options
bg: Опции независими от езика

en: Language must be set to a supported language!
bg: Избрания език трябва да бъде един от поддържаните!

en: List of pages
bg: Списък със страниците

en: Loading...
bg: Зареждане...

en: Log in to administration <a href="%(login_url)s">here</a>.
bg: Влезте в администрацията <a href="%(login_url)s">тук</a>.

en: Login
bg: Вписване

en: Logout
bg: Изход

en: Menu Title
bg: Заглавие на менюто

en: New Page
bg: Нова страница

en: New Sub Page
bg: Нова подстраница

en: Only this website
bg: Само този сайт

en: Overwrite URL
bg: Напиши URL адрес

en: Overwrite what is displayed in the menu
bg: Напишете показаното в менюто

en: Overwrites what is displayed at the top of your browser or in bookmarks
bg: Изписва показаното отгоре във Вашия браузър или отметки

en: Page
bg: Страница

en: Page Extension
bg: Разширение на страница

en: Page Title
bg: Заглавие на страницата

en: Page Types
bg: Типове страници

en: Page and children (immediate)
bg: Страница и подстраници (непосредствени)

en: Page and descendants
bg: Страница и потомци

en: Page children (immediate)
bg: Подстраници на текущата (непосредствени)

en: Page descendants
bg: Потомци на страницата

en: Page doesn't inherit any permissions.
bg: Страницата не наследява права.

en: Page global permission
bg: Глобални права на страницата

en: Page not found on %(domain)s
bg: Страницата не е открита на %(domain)s

en: Page not published! A parent page is not published yet.
bg: Страницата не е публикувана! Родителската страница не е публикувана все още.

en: Page permission
bg: Права на страницата

en: Page permissions
bg: Права за страницата

en: Page permissions management
bg: Управление на правата за страницата

en: Page settings
bg: Настройки на страницата

en: Page type
bg: Тип страница

en: Pages
bg: страници

en: Pages global permissions
bg: Глобални права на страниците

en: Password:
bg: Парола:

en: Path
bg: Път

en: Permissions
bg: Права

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
bg[0]: Моля, поправете грешката отдолу.
bg[1]: Моля, поправете грешките отдолу.

en: Plugin not found
bg: Плъгинът не е намерен

en: Preview
bg: Преглед

en: Publish
bg: Публикувай

en: Publish page now
bg: Публикувай страницата сега

en: Publishing dates
bg: Дати на публикуване

en: Redirect
bg: Пренасочване

en: Redirects to this URL.
bg: Пренасочва към този URL адрес

en: Save
bg: Запази

en: Save and add another
bg: Запазете и добавете нов

en: Save and continue editing
bg: Запазете и продължете да редактирате

en: Save as Page Type
bg: Запиши като тип страница

en: Save as new
bg: Запази като нов

en: Select a valid page
bg: Изберете валидна страница

en: Select a valid site
bg: Изберете валиден сайт

en: Sites
bg: сайтове

en: Slug
bg: Слъг

en: Slug must not be empty.
bg: Слъгът не трябва да бъде празен.

en: Structure
bg: Структура

en: Successfully moved
bg: Успешно преместено

en: Template not valid
bg: Невалиден шаблон

en: Templates
bg: Шаблони

en: The content was successfully published.
bg: Съдържанието беше успешно публикувано.

en: The default title
bg: Заглавие по подразбиране

en: The language for the admin interface and toolbar
bg: Езикът за административният интерфейс и лентата с инструменти

en: The part of the title that is used in the URL
bg: Частта от заглавието, която се използва в URL адреса

en: The template used to render the content.
bg: Шаблон използван за показването на съдържанието.

en: The template was successfully changed
bg: Шаблонът е променен успешно

en: There was a problem publishing your content
bg: Има проблем при опита за публикуване.

en: This page was never published
bg: Тази страница никога не е била публикувана

en: This placeholder already has the maximum number (%(limit)s) of allowed %(plugin_name)s plugins.
bg: Това място вече съдържа максималния брой (%(limit)s) разрешени добавки %(plugin_name)s.

en: This placeholder already has the maximum number of plugins (%s).
bg: Това място вече съдържа максималния брой добавки (%s).

en: Title
bg: Заглавие

en: Title and plugins with language %(language)s was deleted
bg: Заглавието и добавките на %(language)s език бяха изтрити

en: Unpublish
bg: Не публикувай

en: User
bg: Потребител

en: User & Group permissions
bg: Права на потребители и групи

en: User (page)
bg: Потребител (страница)

en: User group (page)
bg: Потребителска група (страница)

en: User groups (page)
bg: Потребителски групи (страница)

en: User settings
bg: Настройки на потребителя

en: Username:
bg: Потребител:

en: Users
bg: Потребители

en: Users (page)
bg: Потребители (страница)

en: View on site
bg: Виж на сайта

en: View restriction
bg: Вижте забраната

en: View restrictions
bg: Вижте забраните

en: When the page should go live. Status must be "Published" for page to go live.
bg: За да се вижда страницата, статусът трябва да е "Публикувана"

en: When to expire the page. Leave empty to never expire.
bg: Кога да изтече страницата? Остави празно, за да не изтича.

en: Whether this page can be embedded in other pages or websites
bg: Дали тази страница може да бъде вграждана в други страници или WEB сайтове

en: You do not have permission to add a plugin
bg: Нямате право да слагате добавки.

en: You do not have permission to change this page's in_navigation status
bg: Нямате право да променяте статуса на навигацията на тази страница.

en: You do not have permission to copy these plugins.
bg: Нямате право да копирате тези плъгини.

en: You do not have permission to delete this plugin
bg: Нямате право да триете тази добавка.

en: You do not have permission to edit this item
bg: Нямате право да редактирате този елемент

en: You do not have permission to edit this page
bg: Вие нямате право да редактирате тази страница

en: You do not have permission to edit this plugin
bg: Нямате право да редактирате този плъгин

en: You do not have permission to publish this page
bg: Нямате права да публикувате тази страница

en: You do not have permission to unpublish this page
bg: Нямате право да отпубликувате тази страница

en: You have no permission to move this plugin
bg: Нямате право да местите тази добавка.

en: application
bg: приложение

en: attached menu
bg: прикачено меню

en: by code
bg: по код

en: by template
bg: по шаблон

en: can add
bg: може да добавя

en: can change advanced settings
bg: може да променя разширени настройки

en: can change permissions
bg: може да променя права

en: can delete
bg: може да трие

en: can edit
bg: може да се редактира

en: can move
bg: може да премества

en: can publish
bg: може да публикува

en: can recover any deleted page
bg: може да възстановява всяка изтрита страница

en: can recover pages
bg: може да възтановява страници

en: can_view
bg: може да разглежда

en: changed by
bg: променена от

en: created by
bg: създадена от

en: creation date
bg: дата на създаване

en: default
bg: по подразбиране

en: description
bg: описание

en: django CMS
bg: Django CMS

en: email address
bg: email адрес

en: for anonymous users only
bg: само за нерегистрирани потребители

en: for logged in users only
bg: достъп само за вписани потребители

en: frontend view restriction
bg: ограничение при разглеждане през публичния интерфейс

en: group
bg: група

en: in navigation
bg: в навигацията

en: is published
bg: публикувано

en: language
bg: език

en: limit when this page is visible in the menu
bg: ограничи, когато тази страница е видима в менюто

en: login required
bg: необходимо е вписване

en: menu visibility
bg: видимост на менюто

en: on page level
bg: на ниво на страницата

en: overwrite the title (html title tag)
bg: презаписвай заглавието (HTML Title)

en: overwrite the title in the menu
bg: презаписвай заглавието в менюто

en: page
bg: страница

en: pages
bg: страници

en: position
bg: позиция

en: publication date
bg: дата на публикуване

en: publication end date
bg: крайна дата на публикацията

en: published
bg: публикувано

en: redirect
bg: пренасочване

en: site
bg: сайт

en: sites
bg: сайтове

en: slot
bg: слот

en: slug
bg: слъг

en: soft root
bg: мека-основа

en: template
bg: шаблон

en: title
bg: заглавие

en: user
bg: потребител

en: user setting
bg: настройка на потребителя

en: user settings
bg: настройки на потребителя

en: users
bg: потребители

en: view restricted
bg: ограничен преглед

en: width
bg: широчина
