django CMS - en to ro translation catalogue (200 entries)

en: All
ro: Tot

en: Copy permissions
ro: Copiază permisiunile

en: Title
ro: Titlu

en: The default title
ro: Titlul predefinit

en: Slug
ro: Descriere URL

en: The part of the title that is used in the URL
ro: Parte a titlului, care este utilizat în URL

en: Menu Title
ro: Titlu Meniu

en: Overwrite what is displayed in the menu
ro: Înlocuește ceea ce este afişat în meniul

en: Page Title
ro: Titlul paginii

en: Overwrites what is displayed at the top of your browser or in bookmarks
ro: Înlocuește ceea ce este afişat în partea de sus a browser-ului sau în etichete

en: Description meta tag
ro: Decriere meta tag

en: A description of the page used by search engines.
ro: O listă de cuvinte cheie separate prin virgula uneori utilizate de către motoarele de căutare.

en: Slug must not be empty.
ro: Câmp descriere URL nu trebuie sa fie gol

en: Page type
ro: Tip pagină

en: Application
ro: Aplicație

en: Hook application to this page.
ro: Agață aplicația la această pagină.

en: Overwrite URL
ro: Suprascrie URL

en: Keep this field empty if standard path should be used.
ro: Păstraţi acest câmp gol dacă percursul standard ar trebui să fie utilizat.

en: X Frame Options
ro: Opțiuni X Frame

en: Whether this page can be embedded in other pages or websites
ro: Daca aceasta pagină poate fi încorporată în alte pagini sau sit-uri

en: Redirect
ro: Redirecţionare

en: Redirects to this URL.
ro: Redirecţionează la aceast URL.

en: Start typing...
ro: Incepe să scrii...

en: Application configurations
ro: Configurații aplicație

en: Language independent options
ro: Opțiuni independente de limbă

en: A page with this reverse URL id exists already.
ro: O pagină cu acest URL id există deja.

en: An application instance using this configuration already exists.
ro: Deja există o instanță de aplicație care folosește această configurație.

en: An application instance with this name already exists.
ro: Există deja o instanță de aplicație cu același nume.

en: user
ro: utilizator

en: can_view
ro: poate_vedea

en: Add
ro: Adaugă

en: Change
ro: Schimbă

en: Delete
ro: Şterge

en: Users can't create a page without permissions to change the created page. Edit permissions required.
ro: Permisiunea de modificare este necesară pentru acordarea permisiunii de creare.

en: Users can't delete a page without permissions to change the page. Edit permissions required.
ro: Permisiunea de modificare este necesară pentru acordarea permisiunii de ștergere.

en: Users can't set page permissions without permissions to change a page. Edit permissions required.
ro: Permisiunea de modificare este necesară pentru acordarea permisiunii de acordare drepturi.

en: Users can't delete page permissions without permissions to change a page. Edit permissions required.
ro: Permisiunea de modificare este necesară pentru acordarea permisiunii de ștergere drepturi.

en: Users can't create page permissions without permissions to change the created permission. Edit permissions required.
ro: Permisiunea de modificare este necesară pentru acordarea permisiunii de adăugare permisiuni.

en: Users can't delete page permissions without permissions to change permissions. Edit permissions required.
ro: Permisiunea de modificare este necesară pentru acordarea permisiunii de ștergere permisiuni.

en: Invalid plugin type '%s'
ro: Tip plugin incorect '%s'

en: Language must be set to a supported language!
ro: Limba trebuie setată din limbile acceptate!

en: Parent plugin language must be same as language!
ro: Limba plugin părinte trebuie să fie aceeași.

en: Advanced Settings
ro: Setări avansate

en: Publishing dates
ro: Dăți de publicare

en: Change Permissions
ro: Schimbă permisiuni

en: Are you sure?
ro: Esti sigur?

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
ro: %(name)s obiect cu cheia primară %(key)r nu există.

en: Database error
ro: Eroare bază de date

en: Template not valid
ro: Șablon necorespunzător

en: The template was successfully changed
ro: Acest șablon a fost schimbat cu succes.

en: Error! You don't have permissions to move this page. Please reload the page
ro: Eroare!Nu ai premisiunea de schimbare a acestui șablon.Reîncarcă pagina.

en: You do not have permission to copy these plugins.
ro: Nu aveți permisiunea de a copia aceste plugin-uri.

en: You do not have permission to publish this page
ro: Nu aveţi permisiunea de a publica această pagină

en: Title and plugins with language %(language)s was deleted
ro: Titlu şi plugin-urile cu limba %(language)s  au fost şterse

en: You do not have permission to change this page's in_navigation status
ro: Nu aveți permisiunile necesare să schimbați statusul in_navigation al acestei pagini

en: You do not have permission to edit this page
ro: Nu aveți permisiunea necesară sa editati această pagină

en: Add Page Copy
ro: Adaugă copie pagină

en: New sub page
ro: Sub-pagină nouă

en: New page
ro: Pagină nouă

en: View restriction
ro: Restricţii de vizualizare

en: View restrictions
ro: Restricţii de vizualizare

en: You do not have permission to add a plugin
ro: Nu aveți permisiunea de a adăuga plugin.

en: Plugin not found
ro: Nu a fost găsit plugin-ul.

en: You do not have permission to edit this plugin
ro: Nu aveți permisiunea de a modifica acest plugin.

en: Page permissions
ro: Permisii de pagină

en: User & Group permissions
ro: Utilizator & Permisii de grup

en: Page permissions management
ro: Managementul permisiunilor paginilor

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Create Alias
ro: Creează alias

en: Sites
ro: Site-uri

en: Admin Sites
ro: Site-uri admin

en: Administration
ro: Administrare

en: User settings
ro: Setări utilizator

en: Users
ro: Utilizatori

en: Logout %s
ro: Deautintificare %s

en: Language
ro: Limbă

en: Structure
ro: Structură

en: Content
ro: Conținut

en: Publish page now
ro: Publică pagina

en: Page settings
ro: Setari pagină

en: Pages
ro: Pagini

en: Page
ro: Pagină

en: New Page
ro: Pagină nouă

en: New Sub Page
ro: Sub pagină noua

en: Duplicate this Page
ro: Dedublează aceasta pagina

en: Edit this Page
ro: Editeaza aceasta pagina

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Templates
ro: Sablon

en: Save as Page Type
ro: Salvează ca tip pagină

en: Permissions
ro: Permisii

en: Hide in navigation
ro: Ascunde in navigare

en: Display in navigation
ro: Arata in navigare

en: Unpublish page
ro: Anulează publicarea

en: Publish page
ro: Publică pagina

en: Are you sure you want to revert to live?
ro: Ești sigur că vrei sa schimbi la live?

en: Revert to live
ro: Schimba la live

en: Delete page
ro: Sterge pagina

en: position
ro: poziţie

en: language
ro: limbă

en: creation date
ro: data creării

en: can edit
ro: poate edita

en: can add
ro: poate adăuga

en: can delete
ro: poate şterge

en: can change advanced settings
ro: poate schimba setările avansate

en: can publish
ro: poate publica

en: can change permissions
ro: poate schimba permisiunile

en: can move
ro: poate mișca

en: view restricted
ro: Restricţii de vizualizare

en: can recover pages
ro: poate recupera pagini

en: group
ro: grup

en: sites
ro: site-uri

en: created by
ro: creat de

en: changed by
ro: modificat de

en: publication date
ro: data publicării

en: publication end date
ro: data terminării publicării

en: in navigation
ro: în navigare

en: template
ro: şablon

en: login required
ro: autentificare cerută

en: application
ro: aplicație

en: Grant on
ro: De acord

en: page
ro: pagină

en: When the page should go live. Status must be "Published" for page to go live.
ro: Când pagina va apărea live. Statusul trebuie să fie "Publicat" pentru ca pagina sa apară live.

en: When to expire the page. Leave empty to never expire.
ro: Cand expira pagina. Lasa gol ca sa nu expire niciodata.

en: All ancestors will not be displayed in the navigation
ro: Toti superiorii nu vor fi afisati in navigare

en: pages
ro: pagini

en: default
ro: predefinit

en: Current page
ro: Pagina curentă

en: Page children (immediate)
ro: Pagina subordonata (imediat)

en: Page and children (immediate)
ro: Pagina si subordonata (imediat)

en: Page descendants
ro: Descendenții paginii

en: Page and descendants
ro: Pagina și descendenții

en: on page level
ro: la nivel de pagina

en: can recover any deleted page
ro: poate recupera orice pagina stearsa

en: Page global permission
ro: Permisii globale

en: Pages global permissions
ro: Permisii globale de pagini

en: Page permission
ro: Permisii de pagină

en: Add page permission requires also access to children, or descendants, otherwise added page can't be changed by its creator.
ro: Pentru a adauga permisie de pagină are nevoie să ai acces, de asemenea, la copiii sau descendenţii ei, altfel paginile adăugate nu vor putea fi schimbate de către creatorii lor.

en: User (page)
ro: Utilizator (pagina)

en: Users (page)
ro: Utilizatori (pagina)

en: User group (page)
ro: Grup de utilizatori (pagina)

en: User groups (page)
ro: Grupuri de utilizatori (pagina)

en: width
ro: lăţime

en: <Empty>
ro: <Gol>

en: title
ro: titlu

en: overwrite the title (html title tag)
ro: Rescrie titlul (tagul html al titlului)

en: overwrite the title in the menu
ro: Rescrie titlul in meniu

en: description
ro: descriere

en: Path
ro: Calea

en: redirect
ro: redirecţionare

en: is published
ro: este publicat

en: Advanced options
ro: Opţiuni avansate

en: There are no further settings for this plugin. Please press save.
ro: Nu mai sunt si alte setari pentru acest plugin.Va rugam salvați.

en: Save
ro: Salvează

en: Log in to administration <a href="%(login_url)s">here</a>.
ro: Login pentru administrare <a href="%(login_url)s">aici</a>.

en: Username:
ro: Nume de utilizator:

en: Password:
ro: Parolă:

en: Change a page
ro: Modifică o pagină

en: Home
ro: Acasă

en: View on site
ro: Vizualizează pe site

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
ro[0]: Te rog corecteaza eroarea.
ro[1]: Te rog corecteaza erorile.
ro[2]: Te rog corecteaza erorile.

en: All permissions
ro: Toate permisiunile

en: Loading...
ro: Se incarcă ...

en: Save and continue editing
ro: Salveaza si continua editarea

en: User
ro: Utilizator

en: Group
ro: Grup

en: Can edit
ro: Poate edita

en: Can add
ro: Poate adăuga

en: Can delete
ro: Poate şterge

en: Can publish
ro: Poate publica

en: Can change permissions
ro: Poate schimba permisiunile

en: Can move
ro: Poate mișca

en: (current)
ro: (curent)

en: Page doesn't inherit any permissions.
ro: Aceasta pagina nu mosteneste nici o permisiune.

en: Save as new
ro: Salvează ca nou

en: Save and add another
ro: Salveaza si adauga altul

en: Basic Settings
ro: Setări de bază

en: Copy
ro: Copiaza

en: Cut
ro: Taie

en: List of pages
ro: Lista cu pagini

en: Successfully moved
ro: Mutat cu succes

en: Copy options
ro: Optiuni copiere

en: Choose copy options
ro: Alege optiunile de copiere

en: Preview
ro: Previzualizează

en: Add plugin
ro: Adaugă plugin

en: Filter plugins...
ro: Filtrează plugin...

en: Available plugins
ro: Plugin-uri disponibile

en: Are you sure you want to delete this plugin?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi acest plugin?

en: Plugin will be added here
ro: Plugin-ul va fi adăugat aici

en: Edit plugin
ro: Editează plugin

en: Add Another
ro: Adaugă altul

en: published
ro: publicat

en: email address
ro: adresă e-mail

en: Articles
ro: Articole

en: Static Menu
ro: Meniu Static

en: Static Menu2
ro: Meniu2 Static

en: Inherit the template of the nearest ancestor
ro: Moştenește şablonul de cel mai apropiat strămoş

en: Add plugin to placeholder "%(placeholder_label)s"
ro: Adaugă plugin la placeholder "%(placeholder_label)s"

en: Add plugin to %(plugin_name)s
ro: Adaugă plugin la %(plugin_name)s

en: CMS - your user account was created.
ro: CMS - contul Dv. de utilizator a fost creat.

en: CMS - your user account was changed.
ro: CMS - contul Dv. de utilizator a fost modificat.
