django CMS - en to no translation catalogue (240 entries)

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
no: Objektet %(name)s med primærnøkkel %(key)r finnes ikke.

en: (current)
no: (aktiv)

en: <Empty>
no: <Tom>

en: <strong>Login failed.</strong> Please check your credentials and try again.
no: <strong>Innlogging feilet.</strong> Vennligst sjekk opplysningene dine og prøv igjen.

en: A description of the page used by search engines.
no: En liste av stikkord noen ganger brukes av søkemotorer

en: A page with this reverse URL id exists already.
no: En side med denne reversadresse-IDen finnes allerede.

en: A template tag couldn't find the page with lookup arguments `%(page_lookup)s
    `. The URL of the request was: http://%(host)s%(path)s
no: En maltag kunne ikke finne siden med søkeargumenter `%(page_lookup)s
    `. Adressen til forespørselen var: http://%(host)s%(path)s

en: Add
no: Legg til

en: Add Another
no: Legg til en side til

en: Add Category
no: Legg til kategori

en: Add page permission requires also access to children, or descendants, otherwise added page can't be changed by its creator.
no: Tillatelse for "Legg til side" krever også tilgang til barn, eller undernivå, siden kan ellers ikke endres av den som opprettet den.

en: Admin Sites
no: Administrasjonsnettsider

en: Administration
no: Administrasjon

en: Advanced Settings
no: Avanserte instillinger

en: Advanced options
no: Avanserte valg

en: Advanced settings
no: Avanserte innstillinger

en: All
no: Alle

en: All ancestors will not be displayed in the navigation
no: Alle undernivå vil ikke vises i navigasjonen

en: All permissions
no: Alle rettigheter

en: Application
no: Applikasjon

en: Application: %(apphook)s
no: Applikasjon: %(apphook)s

en: Are you sure you want to delete this plugin?
no: Er du sikker på at du vil slette denne utvidelsen?

en: Are you sure you want to revert to live?
no: Er du sikker på at du vil tilbakestille til publisert?

en: Are you sure?
no: Er du sikker?

en: Articles
no: Artikler

en: Available plugins
no: Tilgjengelige utvidelser

en: Basic Settings
no: Grunnleggende innstillinger

en: CMS - your user account was changed.
no: CMS - din brukerkonto ble endret.

en: CMS - your user account was created.
no: CMS - din brukerkonto ble opprettet.

en: Can add
no: Kan legge til

en: Can change permissions
no: Kan endre rettigheter

en: Can delete
no: Kan slette

en: Can edit
no: Kan redigere

en: Can move
no: Kan flytte

en: Can publish
no: Kan publisere

en: Can view
no: Kan vise

en: Cancel
no: Avbryt

en: Cannot delete %(name)s
no: Kan ikke slette %(name)s

en: Categories
no: Kategorier

en: Category
no: Kategori

en: Change
no: Endre

en: Change Category
no: Endre kategori

en: Change Permissions
no: Endre tillatelser

en: Change a page
no: Endre en side

en: Choose copy options
no: Velg kopieringsalternativer

en: Close
no: Lukk

en: Content
no: Innhold

en: Copy
no: Kopier

en: Copy all
no: Kopier alle

en: Copy options
no: Kopieringsalternativer

en: Copy permissions
no: Kopier rettigheter

en: Current page
no: Denne siden

en: Cut
no: Klipp ut

en: Database error
no: Databasefeil

en: Delete
no: Slett

en: Delete page
no: Slett side

en: Description meta tag
no: Metatag for beskrivelse

en: Descriptive name to identify this static placeholder. Not displayed to users.
no: Beskrivende navn for å identifisere denne statiske plassholderen. Vises ikke for brukere.

en: Display in navigation
no: Vis i navigasjon

en: Double-click to edit
no: Dobbelt-klikk for å redigere

en: Drop a plugin here
no: Slipp en utvidelse her

en: Edit
no: Rediger

en: Edit this Page
no: Rediger denne siden

en: Empty all
no: Tøm alle

en: Error! You don't have permissions to move this page. Please reload the page
no: Feil! Du har ikke rettigheter til å flytte denne siden. Prøv å laste siden på nytt

en: Example1 App
no: Eksempel1 App

en: Extra Context
no: Ekstra innhold

en: Generic
no: Generisk

en: Grant on
no: Godkjenn for

en: Group
no: Gruppe

en: Hide in navigation
no: Skjul i navigasjon

en: Home
no: Hjem

en: Hook application to this page.
no: Koble applikasjon til denne siden

en: If none selected, user haves granted permissions to all sites.
no: Hvis ingen er valgt har brukeren rettigheter til alle nettsteder.

en: Inherit the template of the nearest ancestor
no: Arv mal med nærmeste stamfar

en: Keep this field empty if standard path should be used.
no: La dette feltet være tomt hvis standardsti skal brukes

en: Language
no: Språk

en: Language must be set to a supported language!
no: Språket må settes til et støttet språk!

en: List of pages
no: Liste over sider

en: Loading...
no: Laster...

en: Log in to administration <a href="%(login_url)s">here</a>.
no: Logg inn på administrasjonssiden <a href="%(login_url)s">her</a>.

en: Login
no: Logg inn

en: Login url: %(login_url)s
no: Innloggings-url: %(login_url)s

en: Logout
no: Logg ut

en: Menu Title
no: Menytittel

en: MultilingualExample1 App
no: FlerspråkligEksempel1 App

en: Namespaced App
no: Navnrommet Applikasjon

en: Overwrite URL
no: Overstyr adresse

en: Overwrite what is displayed in the menu
no: Overstyr hva som vises i menyen

en: Overwrites what is displayed at the top of your browser or in bookmarks
no: Overstyrer hva som vises på toppen av nettleseren din eller i bokmerker

en: Page
no: Side

en: Page Extension
no: Side Utvidelse

en: Page Title
no: Sidetittel

en: Page and children (immediate)
no: Side og barn (like under)

en: Page and descendants
no: Side og undernivå

en: Page children (immediate)
no: Sidens barn (like under)

en: Page descendants
no: Undernivå av side

en: Page doesn't inherit any permissions.
no: Siden arver ingen rettigheter.

en: Page global permission
no: Globale siderettigheter

en: Page not found on %(domain)s
no: Side ikke funnet på %(domain)s

en: Page permission
no: Siderettighet

en: Page permissions
no: Siderettigheter

en: Page permissions management
no: Kontroll av siderettigheter

en: Page settings
no: Sideinnstillinger

en: Page type
no: Sidetype

en: Pages
no: Sider

en: Pages global permissions
no: Globale siderettigheter

en: Parent plugin language must be same as language!
no: Forelder inplugg språk må være det samme språk!

en: Password:
no: Passord:

en: Path
no: Sti

en: Permissions
no: Tillatelser

en: Placeholder
no: Plassholder

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
no[0]: Vennligst rett opp feilen under
no[1]: Vennligst rett opp feilene under

en: Preview
no: Forhåndsvis

en: Publish
no: Publiser

en: Publish page now
no: Publiser side nå

en: Redirect
no: Videresend

en: Redirects to this URL.
no: Videresendes til denne adressen

en: Revert to live
no: Tilbakestill til publisert

en: Sample App
no: Eksempel-app

en: Sample App 2
no: Eksempelapplikasjon 2

en: Save
no: Lagre

en: Save and add another
no: Lagre og legg til en til

en: Save and continue editing
no: Lagre og fortsett å redigere

en: Save as new
no: Lagre som ny

en: Search
no: Søk

en: Select a valid page
no: Velg en gyldig side

en: Select a valid site
no: Velg et gyldig nettsted

en: Sites
no: Nettsider

en: Slug
no: Adressetittel

en: Static Menu
no: Statisk meny

en: Static Menu2
no: Statisk meny2

en: Structure
no: Struktur

en: Successfully moved
no: Flytting vellykket

en: Template not valid
no: Ugyldig mal

en: Templates
no: Maler

en: The %(name)s plugin "%(obj)s" was deleted successfully.
no: %(name)s-utvidelsen "%(obj)s" ble slettet.

en: The content was successfully published.
no: Innholdet ble publisert.

en: The default title
no: Standard tittel

en: The language for the admin interface and toolbar
no: Språk for administrasjonsgrensesnitt og verktøylinje

en: The part of the title that is used in the URL
no: Delen av tittelen som brukes i adressen

en: The placeholder "%(obj)s" was cleared successfully.
no: Plassholderen "%(obj)s" ble tømt.

en: The template used to render the content.
no: Mal som brukes for å vise innholdet.

en: The template was successfully changed
no: Redigering av mal ble godkjent

en: The text displayed in search engines.
no: Teksten som vises i søkemotorer.

en: There was a problem publishing your content
no: Det var et problem å publisere innholdet ditt

en: This page has unpublished changes.
no: Denne siden har upubliserte endringer.

en: This placeholder already has the maximum number (%(limit)s) of allowed %(plugin_name)s plugins.
no: Denne plassholderen har det maksimale antallet (%(limit)s) av tillatte utvidelser %(plugin_name)s.

en: This placeholder already has the maximum number of plugins (%s).
no: Denne plassholderen har allerede maksimalt antall utvidelser (%s).

en: Title
no: Tittel

en: Title Extension
no: Tittel Utvidelse

en: Title and plugins with language %(language)s was deleted
no: Tittel og utvidelser med språk %(language)s ble slettet

en: To render the static placeholder in templates.
no: For å rendre den statiske plassholderen i maler.

en: Unpublish
no: Avpubliser

en: User
no: Bruker

en: User & Group permissions
no: Bruker- og grupperettigheter

en: User (page)
no: Bruker (side)

en: User group (page)
no: Brukergruppe (side)

en: User groups (page)
no: Brukergrupper (side)

en: User settings
no: Brukerinnstillinger

en: Username:
no: Brukernavn:

en: Users
no: Brukere

en: Users (page)
no: Brukere (side)

en: View on site
no: Vis på nettside

en: View restriction
no: Restriksjon for visning

en: View restrictions
no: Restriksjoner for visning

en: When the page should go live. Status must be "Published" for page to go live.
no: Når siden skal offentliggjøres. Status må være "Publisert" for at siden skal vises.

en: When to expire the page. Leave empty to never expire.
no: Når siden utløper. La stå tom for aldri.

en: X Frame Options
no: X Frame-innstillinger

en: You do not have permission to add a plugin
no: Du har ikke tillatelse til å legge til en utvidelse

en: You do not have permission to change this page's in_navigation status
no: Du har ikke rettigheter til å endre denne sidens status for "I navigasjon"

en: You do not have permission to clear this placeholder
no: Du har ikke tillatelse til å tømme denne plassholderen

en: You do not have permission to copy these plugins.
no: Du har ikke tillatelse til å kopiere disse utvidelsene.

en: You do not have permission to delete this plugin
no: Du har ikke tillatelse til å slette denne utvidelsen

en: You do not have permission to edit this item
no: Du har ikke tillatelse til å redigere denne siden

en: You do not have permission to edit this page
no: Du har ikke tillatelse til å redigere denne siden

en: You do not have permission to edit this plugin
no: Du har ikke tillatelse til å redigere denne utvidelsen

en: You do not have permission to publish this page
no: Du har ikke rettigheter til å publisere denne siden

en: You have no permission to move this plugin
no: Du har ikke tillatelse til å flytte denne utvidelsen

en: application
no: applikasjon

en: attached menu
no: tilknyttet meny

en: by code
no: etter kode

en: by template
no: etter mal

en: can add
no: kan legge til

en: can change advanced settings
no: kan endre avanserte instillinger

en: can change permissions
no: kan endre rettigheter

en: can delete
no: kan slette

en: can edit
no: kan redigere

en: can move
no: kan flytte

en: can publish
no: kan publisere

en: can recover any deleted page
no: kan gjenopprette hvilken som helst slettet side

en: can recover pages
no: kan gjenopprette sider

en: can_view
no: kan vise

en: changed by
no: endret av

en: created by
no: opprettet av

en: creation date
no: opprettelsesdato

en: creation_method
no: skapelse_metode

en: default
no: standard

en: description
no: beskrivelse

en: email address
no: e-postadresse

en: for anonymous users only
no: kun for anonyme brukere

en: for logged in users only
no: kun for innloggede brukere

en: frontend view restriction
no: restriksjon for offentlig visning

en: group
no: gruppe

en: in navigation
no: i navigasjon

en: is published
no: er publisert

en: language
no: språk

en: limit when this page is visible in the menu
no: begrens når denne siden er synlig i menyen

en: login required
no: krever innlogging

en: menu visibility
no: synlighet i meny

en: object ID
no: Objekt ID

en: on page level
no: på sidenivå

en: overwrite the title (html title tag)
no: overskriv tittelen (html title tag)

en: overwrite the title in the menu
no: overskriv tittelen i menyen

en: page
no: side

en: pages
no: sider

en: placeholder
no: plassholder

en: placeholder code
no: plassholder kode

en: placeholder content
no: plassholder innhold

en: position
no: posisjon

en: publication date
no: publiseringsdato

en: publication end date
no: siste publiseringsdato

en: published
no: publisert

en: redirect
no: videresend

en: sample account page
no: kontoside-eksempel

en: sample my profile page
no: min profil-eksempel

en: sample root page
no: rotside-eksempel

en: sample settings page
no: innstillingsside-eksempel

en: site
no: nettsted

en: sites
no: nettsteder

en: slot
no: plass

en: slug
no: adressetittel

en: static placeholder name
no: statisk plassholder navn

en: template
no: mal

en: title
no: tittel

en: user
no: bruker

en: user setting
no: brukerinnstilling

en: user settings
no: brukerinnstillinger

en: view restricted
no: rekstriksjon for visning

en: width
no: bredde
