django CMS - en to fi_FI translation catalogue (56 entries)

en: Copy permissions
fi_FI: Kopioi käyttöoikeudet

en: Title
fi_FI: Otsikko

en: The default title
fi_FI: Oletus otsikko

en: Slug
fi_FI: lyhyt url

en: The part of the title that is used in the URL
fi_FI: Otsikon osa mitä käytetään URLissa

en: Menu Title
fi_FI: Menu otsikko

en: Overwrite what is displayed in the menu
fi_FI: Korvaa valikon näkymä

en: Page Title
fi_FI: Sivun otsikko

en: Overwrites what is displayed at the top of your browser or in bookmarks
fi_FI: Korvaa selaimen yläosassa tai kirjanmerkeissä näytettävän tekstin

en: Description meta tag
fi_FI: Kuvauksen meta tag

en: A description of the page used by search engines.
fi_FI: Hakukoneiden käyttämä kuvaus.

en: Slug must not be empty.
fi_FI: Lyhyt url ei saa olla tyhjä.

en: Page type
fi_FI: Sivutyyppi

en: Page Types
fi_FI: Sivutyypit

en: Application
fi_FI: Sovellus

en: Hook application to this page.
fi_FI: Liitä sovellus tähän sivuun.

en: Overwrite URL
fi_FI: Korvaa URL

en: Keep this field empty if standard path should be used.
fi_FI: Jätä kenttä tyhjäksi jos oletuspolkua tulisi käyttää.

en: X Frame Options
fi_FI: X Frame vaihtoehdot

en: Whether this page can be embedded in other pages or websites
fi_FI: Jos tämä sivu sallitaan upotettavan muille sivuille tai verkkosivuille

en: Redirect
fi_FI: Uudelleenohjaa

en: Redirects to this URL.
fi_FI: Uudelleenohjautuu tähän URLiin.

en: Start typing...
fi_FI: Aloita kirjoittamaan...

en: Application configurations
fi_FI: Sovellusasetukset

en: Language independent options
fi_FI: Kieliriippumattomat vaihtoehdot

en: Please set the %(language)s slug before editing its advanced settings.
fi_FI: Ole hyvä ja aseta %(language)s lyhyt url enne kuin muokkaat sen lisäasetuksia.

en: A page with this reverse URL id exists already.
fi_FI: Kyseinen käänteinen URL on jo olemassa.

en: An application instance using this configuration already exists.
fi_FI: Asetuksia käyttävä sovellus on jo olemassa.

en: An application instance with this name already exists.
fi_FI: Annettu nimi on jo käytössä toisella sovelluksella.

en: user
fi_FI: käyttäjä

en: can_view
fi_FI: voi_selata

en: Add
fi_FI: Lisää

en: Change
fi_FI: Muuta

en: Delete
fi_FI: Poista

en: Invalid plugin type '%s'
fi_FI: Epäkelpo lisäosatyyppi '%s'

en: Language must be set to a supported language!
fi_FI: Kieli on oltava jo tuettu kieli!

en: Parent plugin language must be same as language!
fi_FI: Isäntä lisäosan kieli on oltava sama kuin valittu kieli!

en: Parent plugin placeholder must be same as placeholder!
fi_FI: Isäntä lisäosan 'placeholder' on oltava sama kuin 'placeholder'!

en: Please create the %(language)s page translation before editing it's advanced settings.
fi_FI: Ole hyvä ja luo %(language)s käännös ennen lisäasetusten muokkaamista.

en: Advanced Settings
fi_FI: Lisäasetukset

en: Publishing dates
fi_FI: Julkaisupäivät

en: Change Permissions
fi_FI: Muuta käyttöoikeuksia

en: Template not valid
fi_FI: Sapluuna ei ole kelvollinen

en: The template was successfully changed
fi_FI: Sapluuna muutettiin onnistuneesti

en: Error! You don't have permissions to move this page. Please reload the page
fi_FI: Virhe! Sinulla ei ole oikeuksia siirtää sivua. Ole hyvä ja lataa sivu uudelleen

en: You do not have permission to copy these plugins.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeuksia kopioda näitä lisäosia.

en: You do not have permission to publish this page
fi_FI: Sinulla ei ole oikeuksia julkaista tätä sivua

en: Page not published! A parent page is not published yet.
fi_FI: Sivua ei julkaistu! Isäntäsivua ei ole vielä julkaistu.

en: The content was successfully published.
fi_FI: Sisältö julkaistiin onnistuneesti.

en: There was a problem publishing your content
fi_FI: Ilmeni ongelma sisältösi julkaisun yhteydessä

en: You do not have permission to unpublish this page
fi_FI: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa sivun julkaisua

en: This page was never published
fi_FI: Tätä sivua ei koskaan julkaistu

en: Add Page Copy
fi_FI: Lisää sivun kopio

en: New sub page
fi_FI: Uusi alasivu

en: New page
fi_FI: Uusi sivu

en: Language
fi_FI: Kieli
