django CMS - en to bn translation catalogue (22 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: The default title
bn: ডিফল্ট শিরোনাম

en: Slug
bn: স্লাগ

en: The part of the title that is used in the URL
bn: শিরোনামের যে অংশ ইউআরএল-এ ব্যবহৃত হবে

en: Page Title
bn: পৃষ্ঠার শিরোনাম

en: Application
bn: এ্যাপ্লিকেশন

en: Redirect
bn: পুনঃনির্দেশ

en: Redirects to this URL.
bn: এই ইউআরএল-এ পুনঃনির্দেশ করে

en: Add
bn: যুক্ত করুন

en: Change
bn: পরিবর্তন

en: Delete
bn: মুছে ফেলুন

en: Are you sure?
bn: আপনি কি নিশ্চিত?

en: Database error
bn: ডাটাবেজ ত্রুটি

en: Language
bn: ভাষা

en: Page
bn: পৃষ্ঠা

en: page
bn: পৃষ্ঠা

en: width
bn: প্রস্থ

en: title
bn: শিরোনাম

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Basic Settings
bn: সাধারণ সেটিংস

en: Are you sure you want to delete this plugin?
bn: আপনি নিশ্চিত যে, আপনি প্লাগ-ইনটি মুছতে চান?

en: email address
bn: ইমেইল ঠিকানা
